Wsiądź na rower, a otrzymasz prezent. Nietypowa akcja Ministerstwa Środowiska

Każdy rowerzysta, który przyjedzie w środę do centrum miasta, otrzyma plecak wypełniony gadżetami. Specjalne stoiska z prezentami pojawią się w pięciu punktach Warszawy: na rogu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej, przy Rondo Waszyngtona, Rondzie ONZ oraz Rondzie de Gaulle'a i Placu na Rozdrożu.

Spodobało ci się? Polub nas

Wydarzenie organizowane jest w ramach kampanii Ministerstwa Środowiska, polegającej na popularyzowaniu wiedzy na temat źródeł i skutków zanieczyszczenia powietrza. Podróżowanie autem, nie dość, że kosztowne, to powoduje emisję wielu szkodliwych substancji, m.in. pyłów zawieszonych i tlenków azotu odpowiedzialnych za choroby układu oddechowego - podkreśla  ministerstwo.

Jak podaje "na wskutek schorzeń spowodowanych złą jakością powietrza co roku umiera w Polsce ponad 40 tys. osób. Co ciekawe, eksperymenty przeprowadzone w kilku dużych miastach Europy Zachodniej dowodzą, że rowerzyści są mniej narażeni na zdrowotne skutki zanieczyszczeń powietrza niż kierowcy i pasażerowie samochodów".

Warto się pośpieszyć, ponieważ plecaki rozdawane będą od rana, od godz. 9 do wykorzystania zapasów (planowany czas zakończenia akcji to godzina 16).

Jeździsz na rowerze? Zasłużyłeś na nagrodę! W środę 9 września wypatruj na warszawskich ulicach namiotów z logo Ministerstwa Środowiska. Każdy rowerzysta, który podjedzie do stoiska, otrzyma plecak pełen prezentów.

Stoiska dla rowerzystów to wydarzenie realizowane w ramach kampanii Ministerstwa Środowiska, której celem jest popularyzacja wiedzy na temat źródeł i skutków zanieczyszczenia powietrza w Polsce oraz działań, które każdy z nas może podjąć, aby poprawić jego jakość.

Jednym z takich działań jest przesiadka z samochodu na rower. Podróżowanie autem, nie dość, że kosztowne, to powoduje emisję wielu szkodliwych substancji, m.in. pyłów zawieszonych i tlenków azotu odpowiedzialnych za choroby układu oddechowego. Szacuje się, że wskutek schorzeń spowodowanych złą jakością powietrza co roku umiera w Polsce ponad 40 tys. osób. Co ciekawe, eksperymenty przeprowadzone w kilku dużych miastach Europy Zachodniej dowodzą, że rowerzyści są mniej narażeni na zdrowotne skutki zanieczyszczeń powietrza niż kierowcy i pasażerowie samochodów. Dlaczego? Tego będzie się można dowiedzieć na stoiskach kampanii, w których oprócz gadżetów, będą rozdawane materiały informacyjne i edukacyjne.

Lokalizacje stoisk:

§ róg ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej,

§ Rondo Waszyngtona,

§ Rondo ONZ,

§ Rondo de Gaulle'a,

§ Plac na Rozdrożu.

Więcej o: