Referendum: do urn poszło niespełna 10 proc. warszawiaków

Dokładnie: 9, 97 proc. - tyle wyniosła frekwencja w niedzielnym referendum dotyczącym m.in. wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Najwięcej osób zagłosowało na Bemowie, najmniej na północnej Pradze.

Spodobało ci się? Polub nas

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała na swojej stronie internetowej ostateczne wyniki niedzielnego referendum. Jak wynika z danych najwyższą frekwencję głosujących (11, 01 proc.), w skali całego miasta, odnotowano w dzielnicy Bemowo.

Wyniki referendum w WarszawieWyniki referendum w Warszawie www.referendum2015.pkw.gov.pl www.referendum2015.pkw.gov.pl

Zdecydowana większość mieszkańców Ursusa i Wawra opowiedziała się za ustanowieniem JOW-ów (ponad 75 proc. głosujących). Najmniej chęci do udziału w referendum mieli mieszkańcy Pragi Północ (tu do urn poszło zaledwie 8 procent mieszkańców). Niewiele większy odsetek wyborców oddał głos w dzielnicy Wola i Targówek.

Najwięcej warszawiaków poparło "wprowadzenie zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika" mieszkających na Ursynowie.

Natomiast - za finansowaniem partii z budżetu - opowiedział się największy odsetek mieszkańców Wilanowa, Ursynowa oraz Ochoty.

Szczegółowa mapa z referendalnymi wynikami, z podziałem na poszczególne stołeczne dzielnice, znajduje się na stronie Państwowej Komisji Wyborczej .

Więcej o: