Zaadoptowałeś bezdomnego psa lub kota? Weź udział w Spacerze Adopciaków

Kim są Adopciaki? Zwierzaki, które potrzebują kochającego domu. Dzięki nowemu programowi Fundacji Viva! opiekunowie adoptowanych kotów i psów mogą liczyć na wsparcie ekspertów - behawiorystów, specjalistów dietetyki weterynaryjnej oraz lekarzy weterynarii. Adopciaki będzie można bliżej poznać w najbliższy weekend na Polu Mokotowskim.

Spodobało ci się? Polub nas

Już w sobotę 5 września 2015 r. odbędzie się I Spacer Adopciaków, który zainauguruje program bezpieczniej i odpowiedzialnej adopcji psów i kotów Adopciaki.pl. Uczestnicy wystartują o godz. 16 spod Pomnika Szczęśliwego psa na Polu Mokotowskim, a następnie przejdą się alejkami tego najpopularniejszego wśród właścicieli psów warszawskiego parku.

Do udziału w spacerze zapraszamy wszystkich opiekunów adoptowanych zwierząt wraz z ulubieńcami, a także osoby, które dopiero rozważają adopcję. Spacer Adopciaków to okazja do poznania adoptowanych zwierząt. Przekonaj się, że umiejętnie prowadzony Adopciak to najlepszy przyjaciel rodziny. Wszyscy zainteresowani będą mogli porozmawiać z wolontariuszami Fundacji Viva! i dowiedzieć się jak krok po kroku wygląda adopcja zwierząt w programie Adopciaki.pl.

Na każdego uczestnika spaceru będzie czekać niespodzianka.

Uczestnicy spaceru wystartują w sobotę, o godz. 16, spod Pomnika Szczęśliwego Psa, a następnie przejdą się alejkami parku. W spacerze mogą wziąć udział wszyscy właściciele adoptowanych zwierząt wraz z czworonogami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktualnej książeczki szczepień.

Akcja ma związek z nowy programem adopcji zwierząt realizowanym przez Fundację Viva! . Organizatorzy zachęcają do zaopiekowania się psem lub kotem ze współpracującego z fundacją domu tymczasowego. Nowym program zapewnia przyszłym opiekunom maksymalne bezpieczeństwo oraz wsparcie ekspertów - behawiorystów, specjalistów dietetyki weterynaryjnej oraz lekarzy weterynarii. Specjalna wyszukiwarka na uruchomionej właśnie stronie internetowej Adopciaki.pl pozwoli dopasować zwierzęta i opiekunów pod względem charakteru i stylu życia.

Adopciaki.plAdopciaki.pl Adopciaki.pl Adopciaki.pl

Proces adopcji składa się z systemu kroków, które pozwolą poznać się ludziom i zwierzętom, a także zminimalizować stres związany z poszukiwaniem nowego domu. Przyszły opiekun wypełnia ankietę, a także odbywa rozmowę z doradcą adopcyjnym Następnie spotyka się z wybranym psem we własnym domu lub z kotem w domu tymczasowym. Adopciak przychodzi do nowego domu wraz z pakietem na start, który zapewniają partnerzy programu. W wyprawce znajduje się zapas karmy Purina na pierwsze miesiące pobytu, dostosowany do potrzeb naszego nowego współlokatora, vouchery do lecznicy weterynaryjnej oraz na konsultację z behawiorystą. Jeżeli u psa lub kota wystąpią problemy wychowawcze lub zdrowotne, w każdej chwili opiekun będzie mógł skontaktować się z jego opiekunem tymczasowym. Dodatkowo dostanie bezpłatny dostęp do szkoleń behawioralnych e-learning COAPE Polska. Adopciaki.plAdopciaki.pl Adopciaki.pl Adopciaki.pl Podczas weekendowych zawodów stanie namiot Adopciaków, gdzie wolontariusze Fundacji Viva! przeprowadzą zainteresowanych przez cały proces adopcyjny, odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości. Dodatkowo będzie można wypróbować działanie wyszukiwarki zwierząt. Zaplanowano również atrakcje dla psów oraz ich opiekunów w każdym wieku. Na uczestników czeka m.in. profesjonalna sesja fotograficzna czworonogów.

Więcej o: