Parada Psów Łaciatych i Kundelków, święto czekolady i Warszawa jest trendy [PRZEGLĄD WYDARZEŃ na WEEKEND]

Ten weekend należy do psiarzy i kociarzy. W ramach inicjatywy Otwarta Ząbkowska przez Pragę przejdzie Parada Psów Łaciatych i Kundelków. Pamiętajcie też o Spacerze Adopciaków na Polu Mokotowskim, to wydarzenie dla osób, które zaadoptowały bezdomnego psa czy kota i chcą pomóc innym zwierzętom odnaleźć kochający dom. Natomiast miłośnikom słodkości polecamy spotkanie czekoladową, ponad dwumetrową Syrenką.

Spodobało ci się? Polub nas

PIĄTEK

Dzień czekolady

Na Krakowskim Przedmieściu zaczną się obchody Międzynarodowego Dnia Czekolady. "Tegoroczną bohaterką warszawskiego Dnia Czekolady zostanie... warszawska Syrenka. Nie będzie to jednak wersja dużo skromniejsza od oryginału, o czym zaświadczy prawie 2,5 metra wysokości i ponad 500 kg wagi czekoladowej - informują organizatorzy.

Gdzie, kiedy: od godz. 11, przy pl. Zamkowym

SOBOTA

Wege Indie

Na Bulwarze Flotylli Wiślanej odbędą targi Wege Indie. Będziemy mogli kosztować tradycyjnych indyjskich dań na słodko oraz wytrawnie. Aromatyczny dhal, ostre curry oraz chrupiące papadamy przeniosą nas w indyjskie klimaty. Na miejscu będzie można zakupić również indyjskie przyprawy oraz kosmetyki.

Gdzie, kiedy Cud nad Wisłą

PIĄTEK

Święto czekolady

?Dzień Czekolady z E.Wedel?Dzień Czekolady z E.Wedel materiały prasowe materiały prasowe

Dzień czekolady na Krakowskim Przedmieściu zaczną się obchody Międzynarodowego Dnia Czekolady. "Tegoroczną bohaterką warszawskiego Dnia Czekolady zostanie... warszawska Syrenka. Nie będzie to jednak wersja dużo skromniejsza od oryginału, o czym zaświadczy prawie 2,5 metra wysokości i ponad 500 kg wagi czekoladowej - informują organizatorzy.

Gdzie, kiedy: od godz. 11, przy pl. Zamkowym

Warszawa jest trendy

Festiwal 'Warszawa jest trendy'Festiwal "Warszawa jest trendy" Miasto Stołeczne Warszawa Miasto Stołeczne Warszawa

Co polecamy szczególnie? Z koncertami, pod wspólną nazwą "Super Warszawa'" (pl. Defilad), wystąpią gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Jednego wieczoru, 4 września, na scenie wystąpi Jassie Ware, Afromental z Łozo, Curly Heads z Dawidem Podsiadło i LemOn. Z recitalem 5 września, wystąpi Irena Santor, a podczas Warsaw Challenge the Ring popiszą się beboye i zagrają zespoły hip hopowe z kraju i zagranicy. Natomiast n a skwerze Hoovera i na pl. Zamkowym będzie można posłuchać muzyki Fryderyka Chopina w wykonaniu m.in. Julii Singalewicz, Pawła Pawlika, Zbigniew Namysłowski Quintet czy Leszek Kułakowski Trio. Z kolei Dinner in the Sky na pl. Defilad to podniebna restauracja. Goście zasiadają przy specjalnym stole, który za pomocą dźwigu podnoszony jest na wysokość 50 m nad ziemię. Na platformie szefowie kuchni przygotowują swoje najlepsze dania, które dosłownie wzniosą gości na "wyższy poziom smaku". Wyjątkowym wydarzeniem będzie bicie Światowego Rekord Guinnessa w grze na największej planszy Monopoly, a będzie to - opracowana wspólnie z m.st. Warszawą - gra Monopoly - "Warszawa. Dwudziestolecie międzywojenne".

Więcej o wydarzeniu na stronie: www.warszawajesttrendy.um.warszawa.pl

SOBOTA

Wege Indie

Wege FestiwalWege Festiwal materiały prasowe materiały prasowe

Wege Indie na Bulwarze Flotylli Wiślanej odbędą targi Wege Indie. Będziemy mogli kosztować tradycyjnych indyjskich dań na słodko oraz wytrawnie. Aromatyczny dhal, ostre curry oraz chrupiące papadamy przeniosą nas w indyjskie klimaty. Na miejscu będzie można zakupić również indyjskie przyprawy oraz kosmetyki.

Gdzie, kiedy: Cud nad Wisłą, od godz. 11

Grand Bazar

Grand BazarGrand Bazar materiały prasowe materiały prasowe

Targi mody i designu'u w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich. Na ponad 100 stoiskach pojawią się ubrania, dodatki, bizuteria oraz akcesoria do domu od młodych i zagranicznych marek.

Gdzie, kiedy: od godz. 11 do 19

Spacer Adopciaków

Adopciaki.plAdopciaki.pl Adopciaki.pl Adopciaki.pl

Podczas finału Dog Chow Disc Cup warszawiacy i ich adoptowani czworonożni ulubieńcy spotkają się na Polu Mokotowskim, czeka tam na nich m.in. mini sesja zdjęciowa oraz spacer z adoptowanymi psami. Uczestnicy wydarzenia wystartują spod Pomnika Szczęśliwego Psa, a następnie przejdą się alejkami parku.

Gdzie, kiedy: sesja zdjęciowa - godz. 12, spacer-godz. 16, Pole Mokotowskie, udział bezpłatny

Ewa Dałkowska czyta wspomnienia Antoniny Żabińskiej

Ewa Dałkowska czyta wspomnienia Antoniny ŻabińskiejEwa Dałkowska czyta wspomnienia Antoniny Żabińskiej materiały prasowe materiały prasowe

Willa Żabińskich to "szczęśliwy dom", gdzie ocalono życie kilkuset osób. W czasie okupacji niemieckiej willa na terenie warszawskiego ZOO nie była jedynie domem dyrektora - Jana Żabińskiego i jego rodziny. Stanowiła schronienie, najpierw dla członków AK, a później - przemyconych z warszawskiego getta osób narodowości żydowskiej.

Gdzie, kiedy: godz. 19, warszawskie ZOO, ul. Ratuszowa 1/3

NIEDZIELA

PROJEKT WARSZAWIAK w ramach Wawa Design Festiwal 2015

PROJEKT WARSZAWIAK / wystawa, wernisażPROJEKT WARSZAWIAK / wystawa, wernisaż Wawa Design Festiwal? Wawa Design Festiwal

To przegląd prac młodych projektantów mieszkających i tworzących w Warszawie. Zaprezentowane zostaną prace twórców, którzy w Warszawie mają swoje stałe lub tymczasowe pracownie, dla których Warszawa stała się miejscem tworzenia i inspiracją.  W tym roku na wystawę zakwalifikowało się 20 projektów z ponad 40 zgłoszonych m.in. Mortis Design ZAPALGO Furia Design Stalo/Drzew Chałupko Design Polly Pattern Moromou Lampa Konrada Dominika Drezner

Gdzie, kiedy: wernisaż - godz. 18, Soho Factory budynek 19, wstęp wolny

Parada psów łaciatych i kundelków

?Parada Psów Łaciatych i Kundelków?Parada Psów Łaciatych i Kundelków materiały prasowe / OTWARTA ZĄBKOWSKA materiały prasowe / OTWARTA ZĄBKOWSKA

Parada rozpocznie się o godzinie 13 na skrzyżowaniu ulicy Targowej i Ząbkowskiej i dojdzie na skwerek przy ulicy Brzeskiej 16, gdzie będą czekały psie atrakcje, konkursy z nagrodami w niestandardowych kategoriach oraz gdzie odbędzie się zbiórka pieniędzy, karmy i potrzebnych rzeczy dla schroniska Znajdki. Jury ( w skład którego wchodzą znani i lubiani wielbiciele psów: Paulina Holtz, Czesław Mozil i Leszek Stanek) oceniać będzie w następujących kategoriach: najlepsza sztuczka, najbardziej zakręcony ogone i największe podobieństwo do właściciela.

Gdzie, kiedy: start-godz. 13, zapisy na konkursy odbędą się od godziny 12 do godziny 13 w Oparach Absurdu przy ulicy Ząbkowskiej 6. Wszystkie uczestinczące pieski uprasza się by nie zapomniały o smyczach oraz aby nauczyć swoich właścicieli sprzątać po sobie (woreczki na efekty parady będą rozdawane na miejscu).

Więcej o: