Gdzie są zabytki w Warszawie? Łatwo sprawdzisz w nowym serwisie mapowym

Baza zawiera blisko 11 tysięcy obiektów znajdujących się na terenie stolicy. Dzięki mapie każdy może szybko sprawdzić status konserwatorski nieruchomości.

Spodobało ci się? Polub nas

Uwaga!

Dziś na miejskim serwisie mapowym udostępnione zostały warstwy, dzięki którym każdy może szybko i łatwo sprawdzić status konserwatorski nieruchomości. Już na tym etapie można teraz stwierdzić, czy dany budynek/działka jest w rejestrze zabytków, w gminnej ewidencji zabytków, czy może na terenie obszaru wpisanego do rejestru zabytków/ujętego w gminnej ewidencji. Zależy nam na tym, by dane o warszawskich zabytkach były udostępniane na bieżąco, a informacje o nich były jawne.

Zachęcam do korzystania

Serwis "Zabytki" znajduje się jest pod adresem:  http://www.mapa.um.warszawa.pl . Na mapie można zaznaczyć obszary objęte ochroną UNESCO, strefy ustanowione pomnikami historii, obiekty znajdujące się w rejestrze zabytków czy w gminnej ewidencji zabytków.

- Na tym etapie można teraz stwierdzić, czy dany budynek czy działka jest w rejestrze zabytków, w gminnej ewidencji zabytków, czy może na terenie obszaru wpisanego do rejestru zabytków/ujętego w gminnej ewidencji. Zależy nam na tym, by dane o warszawskich zabytkach były udostępniane na bieżąco, a informacje o nich były jawne - podkreśla Michał Krasucki, zastępca stołecznego konserwatora zabytków.

Prace nad serwisem trwały kilka lat, dokładnie od 2006 roku.

Więcej o: