Jak wyremontować ulicę w 54 godziny? Drogowcy nakręcili film. Użyli do tego drona [WIDEO]

Efektowne ujęcia, dynamiczna muzyka i sprawny montaż. Film nakręcony przez drogowców, choć krótki, robi wrażenie. W ciągu niecałych dwóch minut możemy zobaczyć, jak wygląda jeden z weekendowych remontów zniszczonej nawierzchni jezdni w Warszawie.

Spodobało ci się? Polub nas

Frezowania, czyli szybkie remonty najbardziej zniszczonych ulic w mieście, to znak rozpoznawczy Zarządu Dróg Miejskich od ponad 10-ciu lat. Scenariusz zawsze jest podobny. W piątek o godz. 22 ekipa drogowców zamyka ulicę wytypowaną do remontu. Prace trwają cały weekend. Najpierw zrywany jest stary asfalt, a potem układana jest nowa nawierzchnia. W poniedziałek o godz. 4 rano kierowcy dostają równą jak stół jezdnię. Choć nie jest to remont generalny, to taka "doraźna" naprawa powinna wystarczyć nawet na 10 lat.

Ulica Bitwy Warszawskiej 1920 r. po weekendowym remoncieUlica Bitwy Warszawskiej 1920 r. po weekendowym remoncie Fot. ZDM Ulica Bitwy Warszawskiej 1920 r. po weekendowym remoncie, fot. ZDM

W ostatni weekend drogowcy wzięli się za frezowanie ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. na Ochocie - na odcinku od ul. Grójeckiej do Al. Jerozolimskich. Podczas prac nakręcono także prawie dwuminutowy film. Widać, że do jego powstania, wykorzystano także drona. Zobaczcie, jak w skrócie wyglądają 54 godziny, podczas których ZDM wymienia nawierzchnię jezdni:

 

Kolejny remont na Targówku

W ten weekend "pod frez" idzie ul. św. Wincentego na Targówku . Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku od pierwszej bramy cmentarnej do ronda Żaba. To kontynuacja prac, które drogowcy rozpoczęli tam w czerwcu. Wówczas wyremontowano fragment ulicy - od Kondratowicza do bramy cmentarnej. W wakacje ZDM wymienił wzdłuż jezdni nawierzchnię chodników i zatok przystankowych oraz krawężniki. Ekipę remontową będzie można spotkać przy ul. św. Wincentego jeszcze po weekendzie. Drogowcy będą układać płyty chodnikowe, wykonają także ostatnie prace kosmetyczne.

Tak dziś wygląda zniszczona nawierzchnia jezdni ul. św. Wincentego na TargówkuTak dziś wygląda zniszczona nawierzchnia jezdni ul. św. Wincentego na Targówku Fot. ZDM Tak dziś wygląda zniszczona nawierzchnia jezdni ul. św. Wincentego na Targówku, fot. ZDM

Frezowanie rozpocznie się tradycyjnie w piątek (4 września) o godz. 22. Zakończenie prac planowane jest w poniedziałek (7 września) o godz. 4 nad ranem.

Kierowcy przez weekend będą zmuszeni do korzystania z objazdów:

* od strony północnej - ul. Matki Teresy z Kalkuty, Odrowąża,

* od Radzymińskiej - Młodzieńczą, Skargi, Szwedzką.

Możliwy będzie również dojazd od ul. Trockiej, Korzona do Gilarskiej.

Więcej o: