Wisła w Warszawie rekordowo niska. Zobacz, jak wygląda z góry dziś, a jak było rok wcześniej [WIDEO]

O tym, jak niski jest poziom wody w Wiśle, najlepiej przekonać się, obserwując rzekę z lotu ptaka. Ruszyliśmy więc helikopterem, by pokazać Wam, jak bardzo wyschnięta jest Wisła. Porównajcie zdjęcia zrobione kilka dni temu i te sprzed roku. Różnice widać gołym okiem.

Spodobało ci się? Polub nas

Zobacz wideo

Czy Wisła wyschnie? To pytanie zadają sobie warszawiacy od kilku tygodni. Lato w tym roku jest wyjątkowo gorące i suche. W sierpniu w stolicy były tylko dwa dni z opadami deszczu. W ostatnich dwóch tygodniach padają kolejne rekordy niskiego stanu wody. W piątek na wodowskazie pracownicy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zobaczyli zaledwie 41 cm. Dziś Wisła ma tylko centymetr więcej. A rok temu miała średnio w Warszawie 2 metry głębokości. To prawie 5-krotnie więcej niż w tym roku.

Wisła odsłania więc kolejne skarby, które kryła na dnie. Miasto rozpoczęło porządki i oczyszcza brzegi rzeki z butelek, starych opon i śmieci, które trafiły do Wisły. Na odcinku pod Warszawą tworzą się coraz większe łachy. Odsłania się jasny piasek, który jeszcze rok temu był pod wodą. Różnic jest więcej i doskonale widać je na naszym wideo.

Nagranie z helikoptera udostępniamy dzięki firmie Sky Poland.

Zobacz Warszawę z lotu ptaka [WIDEO]

Więcej o: