69-letni warszawiak próbował przemycić narkotyki w słoikach po gołąbkach. Grozi mu kara do 15 lat więzienia

Bigos, fasolka po bretońsku i flaczki warszawskie, nafaszerowane były pakietami z amfetaminą, a dla zakamuflowania faktycznej zawartości konserw pakiety były obsypane mieszaniną kawy, pieprzu i soli. W sumie w puszkach zabezpieczono blisko kilogram narkotyków.

Spodobało ci się? Polub nas

Od dłuższego czasu do policjantów CBŚP docierały informacje, że niektórzy Polacy, mieszkający na wyspach Brytyjskich, wykorzystują rejsowe połączenia autokarowe do przemytu narkotyków, które następnie rozprowadzane są wśród miejscowej Polonii.

W związku z tym policjanci CBŚP wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Warszawie przeprowadzili pod Pałacem Kultury i Nauki działania, w trakcie których dokonano kontroli bagażu i nadanych przesyłek w jednym z rejsowych busów. Uwagę funkcjonariuszy zwróciła przesyłka, w skład której wchodziły między innymi konserwy. Etykiety na tych puszkach nie zawierały standardowych informacji o produkcie, producencie i terminie przydatności do spożycia.

Narkotyki w puszce po fasolceNarkotyki w puszce po fasolce fot. http://cbsp.policja.pl/ fot. http://cbsp.policja.pl/

W ręce funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Izby Celnej w Warszawie wpadł kolejny przemytnik, 69-letni mieszkaniec Warszawy, który próbował przemycić narkotyki na teren Wysp Brytyjskich. Mężczyzna ukrył 1,5 kilograma narkotyków w słoikach i butelce po markowym alkoholu. Decyzją sądu trafił do aresztu, a za próbę przemytu znacznych ilości narkotyków grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Jeden z kurierów, 61-letni mężczyzna, został już zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP na gorącym uczynku w marcu br.

Narkotyki przemycane na Wyspy BrytyjskieNarkotyki przemycane na Wyspy Brytyjskie http://cbsp.policja.pl/ http://cbsp.policja.pl/

Policjanci nie zakończyli jednak na tym swoich działań. Wzmożone czynności operacyjne oraz żmudna analiza zebranych w śledztwie materiałów pozwoliły na ustalenie, że członkowie grupy przestępczej, z której wywodził się wcześniej zatrzymany mężczyzna, będą planowali dokonanie kolejnego przemytu narkotyków w podobny sposób.

Podjęte przez funkcjonariuszy Zarządu w Warszawie CBŚP oraz Izby Celnej w Warszawie czynności doprowadziły do wytypowania kolejnego kuriera, którym okazał się  69-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna był w przeszłości karany za przestępstwa narkotykowe. Zatrzymany w centrum Warszawy Tadeusz O. faktycznie miał przy sobie torbę podróżną, w której znajdowały się opakowania z produktami spożywczymi, w tym m.in. słoiki z gołąbkami w sosie pomidorowym oraz alkohol. Przeprowadzone przez policjantów oględziny zabezpieczonych rzeczy wykazały, iż farsz mięsny gołąbków w rzeczywistości jest narkotykiem (amfetamina), natomiast butelka markowego alkoholu zawiera płynną amfetaminę. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli około 1,5 kg narkotyków.

narkotyki w gołąbkachnarkotyki w gołąbkach http://cbsp.policja.pl/ http://cbsp.policja.pl/

Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Więcej o: