Grał główną rolę w "Good Bye, Lenin!". Teraz wystąpi w hollywoodzkim filmie o Żabińskich

Daniel Brühl wystąpi obok Jessiki Chastain w filmie "The Zookeeper's Wife", opowiadającym o małżeństwie Żabińskich, którzy w czasie wojny ukrywali w warszawskim zoo uciekających z getta Żydów. Aktor będzie odtwórcą głównej roli.

Spodobało ci się? Polub nas

Daniela Brühla możecie kojarzyć z filmu "Good Bye, Lenin!" (premiera w 2003 roku). Zagrał tam główną rolę - Alexa, którego matka tuż przed upadkiem NRD zapadła w śpiączkę. Po latach, gdy kobieta wraca do zdrowia, syn - w trosce o jej zdrowie - utrzymuje, że komunizm w Niemczech nadal trwa.

Potem aktora można było zobaczyć m.in. w filmach "Ultimatum Bourne'a" (2007), "Dwa dni w Paryżu" (2008), "Piąta władza", "Wyścig" (oba w 2013 r.) czy w tegorocznym dramacie "Złota dama".

Kadr z filmu "Wyścig", fot. youtube.com

Pełnometrażowy film "The Zookeeper's Wife" opowiada o małżeństwie Żabińskich, którzy w czasie wojny ratowali Żydów, chowając ich w warszawskim zoo. Jan Żabiński był przed wojną jego dyrektorem. W tę postać wcieli się właśnie Brühl. Reżyserem filmu jest Niki Caro. Wcześniej informowaliśmy, że rolę Antoniny Żabińskiej powierzono dwukrotnie nominowanej do Oscara, Jessice Chastain .

Jessica ChastainJessica Chastain Frederic J. Brown/ East News Jessica Chastain, fot. Frederic J. Brown / East News

Film powstał na podstawie książki Diane Ackerman, która napisała ją bazując na wcześniej niepublikowanych wspomnieniach z pamiętnika Antoniny Żabinskiej. Informację o tym, że Żabińskiego zagra Daniel Brühl podał serwis The Tracking Board .

Przypomnijmy, że w kwietniu zakończył się remont słynnej willi Jana i Antoniny Żabińskich, która w czasie niemieckiej okupacji była schronem dla uciekinierów z żydowskiego getta. Na terenie warszawskiego zoo znalazła się tam blisko setka Żydów. Część z nich mieszkała między innymi właśnie w willi przedwojennego dyrektora ogrodu Jana Żabińskiego.

Więcej o: