Weekend pełen remontów w Warszawie. Sprawdź, które ulice zamykają [SZCZEGÓŁY, OBJAZDY, MAPKI]

Drogowcy chcą w sobotę i niedzielę wymienić zniszczoną nawierzchnię na ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. i wylotówce z Warszawy w stronę Siedlec i Lublina. Utrudnień spodziewajcie się też w Międzylesiu, gdzie budowa tunelu wkracza w kolejną fazę. Na ten weekend zaplanowano też kilka mniejszych remontów, które także mogą przysporzyć kłopotów w poruszaniu się po mieście.

Spodobało ci się? Polub nas

Frezowanie Traktu Brzeskiego

W ten weekend drogowcy wracają na Trakt Brzeski, czyli wylotówkę na Siedlce i Lublin. Tydzień temu wymienili zniszczoną nawierzchnię w stronę centrum Warszawy, teraz frezarki wjadą na jezdnię w przeciwnym kierunku. Prace rozpoczną się dziś o godz. 22 i potrwają do poniedziałku do godz. 4. W tym czasie zamknięta dla ruchu będzie jezdnia na odcinku od ul. 1 Praskiego Pułku do granicy miasta. Ruch po jednym pasie w każdym kierunku zostanie skierowany na jezdnię północną. Czynne będzie skrzyżowanie z ulicami Jana Pawła II i 1 Praskiego Pułku, ale wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo z ul. Trakt Brzeski w ul. 1 Praskiego Pułku.

Objazd zamkniętego odcinka ul. Trakt BrzeskiObjazd zamkniętego odcinka ul. Trakt Brzeski Fot. materiały prasowe Objazd zamkniętego odcinka ul. Trakt Brzeski, fot. materiały prasowe

Swoje trasy nieznacznie zmienią autobusy linii 173 i nocnej N21 . Szczegółów szukajcie na przystankach i na stronie internetowej ZTM .

Frezowanie Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Także w ten weekend nową nawierzchnię zyska południowa jezdnia ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Grójeckiej. Ulica także będzie nieprzejezdna od piątku od godz. 22 do poniedziałku do godz. 4. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Al. Jerozolimskie - Sokołowskiego "Grzymały" - Kopińska - Grójecka. Nie będzie można przeciąć ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. jadąc ulicą Szczęśliwicką i Białobrzeską. Zamknięte będą też wyjazdy na ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. z ul. Orzeszkowej. Objazd dla tych relacji będzie prowadził ul. Dickensa.

Zniszczona nawierzchnia ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r.Zniszczona nawierzchnia ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. Fot. materiały prasowe Zniszczona nawierzchnia ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r., fot. materiały prasowe

Inaczej pojadą autobusy linii 136 , 154 , 157 , 159 , 167 , 172 , 184 , 186 , 191 , 521 oraz nocne: N01 i N43.

Remont wiaduktu w Al. Jerozolimskich

Drogowcy wymieniają dylatacje (połączenia wiaduktu z jezdnią) na wiadukcie w Al. Jerozolimskich nad ul. Popularną w kierunku Pruszkowa. Prace mają się zakończyć przed rozpoczęciem roku szkolnego. Podczas robót mogą pojawić się utrudnienia dla kierowców. W tym tygodniu zwężono prawy skrajny pas ruchu w kierunku Pruszkowa. Ruch odbywa się po lewym pasie. W weekend drogowcy przenoszą się z pracami na drugą (lewą) jezdnię, ruch zostanie przełożony na prawy pas.

Wymiana dylatacji na wiadukcie w Al. JerozolimskichWymiana dylatacji na wiadukcie w Al. Jerozolimskich Fot. materiały prasowe Wymiana dylatacji na wiadukcie w Al. Jerozolimskich, fot. materiały prasowe

Budowa tunelu w Wawrze

W Międzylesiu trwa budowa tunelu pod torami kolejowymi linii otwockiej i nowej jezdni ul. Żegańskiej. Gotowa jest już konstrukcja tunelu i przejścia podziemnego po wschodniej stronie torów kolejowych - pod jednym torem i pasem zieleni do jezdni ul. Patriotów. Przebudowane zostały odcinki ul. Zwoleńskiej i Mrówczej, podziemne instalacje - energetyczne, telekomunikacyjne, wodociągi, kanalizacja itp.; trwa przebudowa ul. Żegańskiej. Teraz wykonawca planuje rozpoczęcie budowy zachodniej części tunelu - pod jezdnią ul. Patriotów i na działce, gdzie będzie wjazd do tunelu.

Rondo na skrzyżowaniu Zwoleńskiej i MrówczejRondo na skrzyżowaniu Zwoleńskiej i Mrówczej Fot. materiały prasowe Rondo na skrzyżowaniu Zwoleńskiej i Mrówczej, fot. materiały prasowe

Dziś wieczorem (ok. godz. 22) drogowcy otworzą ul. Mrówczą i Zwoleńską (ale ulica nie będzie miała połączenia z ul. Patriotów), a zamkną zachodnią jezdnię ul. Patriotów na długości kilkuset metrów w pobliżu dawnego przejazdu kolejowego. I tak będzie do zimy, kiedy przebudowaną ulicą znowu pojadą samochody. Natomiast wiosną 2016 r. wykop tunelu przetnie wschodnią jezdnię ul. Patriotów i tym miejscu ulica stanie się nieprzejezdna. Wszystkie prace mają się zakończyć w listopadzie przyszłego roku.

Inaczej pojadą autobusy linii 147, 213, 219, 305, 521, ZS7 i nocna N22 .

Zamknięta Skierniewicka

Tramwaje Warszawskie zamykają na sobotę i niedzielę ul. Skierniewicką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską. Powodem jest remont torów. Nie będzie można wyjechać na ul. Wolską ani skręcić z Wolskiej w Skierniewicką. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Płocka - Kasprzaka - Skierniewicka. Na weekend zawieszono kursowanie tramwajów linii 11 , a "10" i "27" oraz autobusy linii 102 zostaną skierowane na objazdy.

Objazd zamkniętego odcinka ul. SkierniewickiejObjazd zamkniętego odcinka ul. Skierniewickiej Fot. materiały prasowe Objazd zamkniętego odcinka ul. Skierniewickiej, fot. materiały prasowe

Wąsko w al. Jana Pawła II

Od piątku od godz. 22 do północy z niedzieli na poniedziałek przy skrzyżowaniu z ul. Grzybowską zwężona do jednego pasa ruchu będzie al. Jana Pawła II. Ruch w kierunku al. Solidarności prowadzony będzie tam jednym pasem. Zmiany są związane z przebudową sieci ciepłowniczej na ul. Grzybowskiej.

Organizacja ruchu na skrzyżowaniu Grzybowskiej i al. Jana Pawła IIOrganizacja ruchu na skrzyżowaniu Grzybowskiej i al. Jana Pawła II Fot. materiały prasowe Organizacja ruchu na skrzyżowaniu Grzybowskiej i al. Jana Pawła II, fot. materiały prasowe

Więcej o: