Joga, koncert Meli Koteluk za free i teatr na Ząbkowskiej [PRZEGLĄD WYDARZEŃ na WEEKEND]

Najbliższa sobota i niedziela to kolejna odsłona festiwalu OTWARTA ZĄBKOWSKA na wyłączonym z ruchu fragmencie ulicy Ząbkowskiej i Brzeskiej. Spektakle, koncerty, wernisaże i warsztaty - to tylko część weekendowych atrakcji na Pradze. Natomiast tego dnia na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbędzie się Dzień Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Będą wyjątkowej urody konie i niesamowite emocje. Z kolei nad Wisłą w niedzielę szykuje się rodzinne popołudnie.

Spodobało ci się? Polub nas

SOBOTA

Otwarta Ząbkowska

ulica Ząbkowskaulica Ząbkowska fot. Arek Dygas

fot. Arek Dygas

Zamknięta dla ruchu drogowego ul. Ząbkowska po raz kolejny stanie się deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki - teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy i spotkania. Teatr Powszechny we współpracy z Programem II Polskiego Radia przygotował specjalnie na tę okazję dwa słuchowiska, które zostaną zaprezentowane na Ząbkowskiej i transmitowane na żywo na antenie radia.

Natomiast w niedzielę, o godz. 18, w przestrzeni otwartej ul. Ząbkowskiej 7-9 widzowie będą mogli zobaczyć pierwsze słuchowisko - "Implozję"  w reż. Pawła Łysaka na podstawie tekstu Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Wśród propozycji teatralnych znajdzie się również spektakl "Wietnam/Warszawa" w reż. Aleksandry Jakubczak (godz. 16). Będą też koncerty - wystąpi John87, Sidney Polak, zespoły Kapsel i Mięśnie oraz Bajzel. A oprócz tego organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy "(Od)tworzone", jazzowe jam session, czytanie performatywne.

Turniej Monopoly

gra Monopolygra Monopoly Monopoly Polska / Facebook

Monopoly Polska / Facebook

W najbliższy weekend, również w sobotę i niedzielę, rozegrany zostanie wielki turniej kultowej gry Monopoly. Główną nagrodą dla zwycięzcy będzie możliwość wyjazdu na światowe finały zawodów w Makau w Chinach.

Aby wziąć udział w weekendowej rozgrywce należy wcześniej zarejestrować się - zapisy będą trwały w sobotę, godzinę przed rozpoczęciem turnieju, tj. od godz. 11. Same zawody potrwają od godz. godzinach 12 do 19. Ilość miejsc jest ograniczona - w turnieju może wziąć udział 48 osób.

Gdzie, kiedy: Atrium Reduta (ul. Aleje Jerozolimskie 148)

Piknik na osiedlu Przyjaźń

Osiedle Przyjaźń na BemowieOsiedle Przyjaźń na Bemowie fot. Adam Stępień

fot. Adam Stępień

Na osiedlu Przyjaźń przy boisku (za kortem), a w razie deszczu w klubie Karuzela, odbędzie się piknik z okazji otwarcia Biblioteki Plenerowej. Będą piknik, warsztaty z kreatywnego przetwarzania i pierwsza wymiana książek. Szczegóły na stronie: www.przyjaznabiblioteczka.blogspot.com .

Gdzie, kiedy: osiedle Przyjaźń (Jelonki), w godz. 12-16

Targi mody vintage

Koty Vintage Yard SALE?Koty Vintage Yard SALE? materiały prasowe materiały prasowe

Targi to okazja dla wszystkich pasjonatów mody Vintage do zdobycia ciekawych i wyszukanych ubrań, dodatków oraz butów. Cenione marki w bardzo niskich cenach.

Gdzie, kiedy: Klubokawiarnia Towarzyska (ul. Zwycięzców 49), od godz. 12 do 17

"Taniec albatrosa" we Współczesnym 'Taniec albatrosa' w reżyserii Macieja Englerta'Taniec albatrosa' w reżyserii Macieja Englerta fot. Magda Hueckel / źródło: www.wspolczesny.pl fot. Magda Hueckel / źródło: www.wspolczesny.pl Teatr Współczesny rozpoczyna nowy sezon spektaklem G. Sibleyrasa "Taniec albatrosa" w reżyserii Macieja Englerta. Grają: Agnieszka Pilaszewska, Ewa Porębska, Leon Charewicz, Andrzej Zieliński.

Gdzie, kiedy: ul. Mokotowskiej 13, godz. 19, bilety: 40-68 zł. Z Kartą Warszawiaka: 30-55 zł.

Na osiedlu Przyjaźń przy boisku (za kortem), a w razie deszczu w klubie Karuzela, odbędzie się piknik z okazji otwarcia Biblioteki Plenerowej. Będą piknik, warsztaty z kreatywnego przetwarzania i pierwsza wymiana książek. Szczegóły na stronie: www.przyjaznabiblioteczka.blogspot.com.

Gdzie, kiedy: osiedle Przyjaźń (Jelonki), w godz. 12-16

NIEDZIELA

Na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbędzie się Dzień Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Będą piękne konie i niesamowite emocje. Wstęp: od 5 zł.

Gdzie, kiedy: Tor Wyścigów Konnych Służewiec, od godz. 13 do 19, wstęp wolny: od 5 zł

Gdzie, kiedy: Teatr Współczesny (ul. Mokotowska 13), godz. 19, bilety: 40-68 zł, z Kartą Warszawiaka: 30-55 zł

Koncert Meli Koteluk

 

W ramach cyklu Miejskie na Plażowej wystąpi popularna piosenkarka Mela Koteluk.

Gdzie, kiedy: Plażowa (plaża przy Moście Poniatowskiego), godz. 20, wstęp wolny

Dzień Arabski

Tor Wyścigów Konnych na Służewcu, Gala Derby 2015Tor Wyścigów Konnych na Służewcu, Gala Derby 2015 fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Wyborcza.pl

fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbędzie się Dzień Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Będą piękne konie i niesamowite emocje.

Gdzie, kiedy: Tor Wyścigów Konnych Służewiec, od godz. 13 do 19, wstęp wolny: od 5 zł

NIEDZIELA

Winylowa potańcówka dla dzieci

Winylowa potańcówka dla dzieciWinylowa potańcówka dla dzieci Hocki Klocki Hocki Klocki

Burn Reynolds, prywatnie ojciec dwóch dziewczynek, DJ z wieloletnim stażem podczas potańcowki zaprezentuje selekcję ulubionych nagrań swoich dzieci. Można spodziewać się sporo brazylijskich klimatów w stylu Jorge Ben, Caetano Veloso. Dodatkowo dla dzieci przewidziano warsztaty, które poprowadzą w godzinach 14-17 dizajenerki z Paprotnik Studio .

Gdzie, kiedy: Hocki Klocki (ul.Wioślarska 6, Bulwar Flotylli Wiślanej na wysokości ulicy Ludnej), warszaty plastyczne (godz. 14-17), potancówka dla dzieci wśród baniek mydlanych (godz. 15-18),udział bezpłatny

Ashtanga na trawie

Dzień otwarty w Joga ShalaDzień otwarty w Joga Shala Joga Shala Joga Shala

Od najbliższej niedzieli Vege Bistro będzie również otwarte również w weekendy, dlatego z tej okazji zaprasza warszawiaków na bezpłatne zajęcia jogi, które poprowadzą instruktorki Joga Shala .  Organizatorzy gwarantują 15 mat, które można zarezerwować pisząc na bistro@vegebistro.pl. Liczba miejsc jest nieograniczona. Każdy uczestnik w czasie ćwiczeń otrzyma napój herbaciany. Natomiast po zajęciach zacznie się brunch (każdy uczestnik zajęć jogi) może liczyć na 10 procent zniżki na niedzielny obiad.

Gdzie, kiedy: joga - skwer Bohdana Wodiczko (na tyłach budynku Akademii Muzycznej, na południe od ul. Ordynackiej), godz. 11, wstęp wolny, godz. 12 - brunch, cena: 30zł (jesz ile chcesz)

Więcej o: