Aż 130 miejsc do parkowania mniej. Od dziś trudniej zostawić auto przy Metrze Marymont

Do połowy września nieczynny będzie drugi poziom parkingu P+R Metro Marymont. W tym czasie zaplanowano tu prace naprawcze.

Spodobało ci się? Polub nas

Rano zamknięto najwyższy (jeden z trzech) poziom parkingu przy węźle przesiadkowym obok stacji Metra Marymont. To tu powstał pierwszy Park&Ride (czyli parking typu "Parkuj i Jedź") w Warszawie. Otwarto go w 2007 roku. Teraz będzie częściowo remontowany. Przez miesiąc kierowcy nie wjadą na jego drugi poziom. To oznacza, że do połowy września będzie o 130 miejsc do parkowania mniej.

Parkin przy stacji Metra MarymontParkin przy stacji Metra Marymont Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Wyborcza.pl Parking typu "Parkuj i Jedź" przy stacji metra Marymont, fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta

Co w tym czasie będzie się działo? - W trakcie prac remontowych zostanie naprawiona posadzka i podmurówka betonowa oraz zostaną pomalowane ściany i słupy - mówi serwisowi metrowarszawa.pl Magdalena Potocka z biura prasowego Zarządu Transportu Miejskiego. Rzeczniczka zauważa, że liczba zajętych miejsc parkingowych spada ze względu na przebudowę Trasy AK, która znajduje się w pobliżu. Jako przykład podaje dane z czerwca. - O godzinie 10 średnie napełnienie parkingu nie przekraczało 60 proc. Dziś, gdy wyłączyliśmy z eksploatacji drugi poziom parkingu, o godzinie 10 na pozostałych dwóch poziomach parkingu były jeszcze wolne miejsca parkingowe - przekonuje Potocka.

Parking typu 'Parkuj i Jedź' przy stacji metra MarymontParking typu "Parkuj i Jedź" przy stacji metra Marymont Fot. Robert Kowalewski / Agencja Wyborcza.pl Parking typu "Parkuj i Jedź" przy stacji metra Marymont, fot. Robert Kowalewski / Agencja Gazeta

Prace remontowe na parkingu potrwają do połowy września. - Stanie się to jeszcze przed zakończeniem modernizacji Trasy AK tak, by parking był dostępny w całości wraz ze wzrostem liczby kierowców zainteresowanych zostawieniem na nim samochodu - dodaje Potocka.

W tym roku remontowany będzie tylko drugi poziom parkingu. Prace naprawcze na kolejnych poziomach planowane są na przyszły rok.

Więcej o: