Raz w tygodniu myją i sprawdzają stan techniczny siłowni pod chmurką

Plenerowe siłownie w mieście mają być czyste i sprawne. Zarząd Oczyszczania Miasta chwali się, że kontrola sprzętu do ćwiczeń oraz czystości jest prowadzona codziennie.

Spodobało ci się? Polub nas

ZOM zastrzega jednak, że pod swoją opieką ma tylko te siłownie pod chmurką, które znajdują się w czterech miejskich parkach: na Polu Mokotowskim , w parku Praskim, Fosa i Stoki Cytadeli oraz Skaryszewskim. W sumie chodzi o 75 urządzeń. Znajdują się na 7 siłowniach zewnętrznych (po dwie na Polu Mokotowskim, parku Praskim i w parku Fosa i Stoki Cytadeli).

Urządzenia do ćwiczeń są codziennie kontrolowane. - Sprawdzana jest sprawność, kompletność i prawidłowe ich umocowanie w gruncie. Wykryte usterki są naprawiane na bieżąco. Jak dotąd były to drobne naprawy typu wymiana śruby, łańcucha, liny zbrojeniowej, siedziska czy uchwytu. Niektóre naprawy trzeba było wykonać w reakcji na wandalizm - informuje ZOM.

Kontrola sprawności sprzętu w parku SkaryszewskimKontrola sprawności sprzętu w parku Skaryszewskim Fot. ZOM Kontrola sprawności sprzętu w parku Skaryszewskim, fot. ZOM

Raz w tygodniu wszystkie sprzęty są myte ręcznie lub wodą pod ciśnieniem. Z powierzchni urządzeń usuwane jest graffiti, piasek, kamienie, liście, gałęzie, a zimą śnieg. Częstotliwość mycia uzależniona jest jednak od stanu czystości sprzętu. Jeśli więc trzeba, czyszczenie powtarzane jest częściej.

W sumie w Warszawie działa ponad 100 siłowni plenerowych. Urządzenia ustawiono w kilku lokalizacjach w każdej z 18-stu dzielnic miasta. Najczęściej znajdują się w parkach i na skwerach, a także w okolicy placów zabaw i przy obiektach sportowych. W każdej siłowni znajduje się sześć maszyn: wyciskacz, wahadło, biegacz, twister, orbitrek i wioślarz.

Więcej o: