Cmentarz Bródnowski: szukają wolontariuszy, którzy pomogą w poszukiwaniu szczątków

Podczas prac przy cmentarnych fundamentach zostały odkryte ludzkie szczątki. - Większość z nich została już zabezpieczona, ale teren ten należy jeszcze raz bardzo dokładnie przeszukać krok po kroku, aby upewnić się, że żadne tam nie pozostały - tłumaczą organizatorzy akcji.

Spodobało ci się? Polub nas

Wolontariuszy do pomocy przy rewitalizacji Cmentarza Bródnowskiego poszukuje ZOOM oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska. Akcja odbędzie się w niedzielę - o godz. 13. Prace połączone z wykładem o historii miejsca potrwają trzy godziny pod kuratelą odpowiednich służb. Dla wolontariuszy zaplanowano wieczorny posiłek oraz spotkanie w Kibucu Warszawa.

Szczątki dwóch osób, najprawdopodobniej ofiar komunizmu, w lipcu znaleźli na warszawskim cmentarzu Bródnowskim badacze z Instytutu Pamięci Narodowej. Zespół kierowany przez prof. Krzysztofa Szwagrzyka rozpoczął działania w kwaterze 45N znajdującej się przy murze cmentarnym od strony ul. Rzeszowskiej.Akcja miała zlokalizować poszukiwane pochówki zamordowanych w latach 40. ubiegłego wieku.

To nie jedyna w ten w tym miesiącu akcja sprzątania nagrobków warszawskich nekropolii. W przyszły weekend zaplanowano porządkowanie Cmentarza Żydowskiego .

Więcej o: