Kino Ursus po rocznej przerwie wznawia swoją działalność

Pierwszy seans obejrzymy już w przyszłym miesiącu. Fundusze na cyfryzację kina zdobyli mieszkańcy w ramach budżetu partypacyjnego.

Spodobało ci się? Polub nas

Sala kinowa mieszczącego się w ośrodku kultury przy ul. Traktorzystów wzbogaciła się o nowoczesny projektor cyfrowy 2D/2k (standard DCI) wraz ekranem i cztery głośniki. Pierwszy film w kinie odbędzie się we wrześniu, na razie nie wiadomo, jaki będzie to tytuł.

Kino Ursus w Ośrodku Kultury ArsusKino Ursus w Ośrodku Kultury Arsus źródło: Kino Ursus źródło: Kino Ursus

Obok cyfryzacji kina, do tej pory w Dzielnicy Ursus zrealizowano następujące projekty mieszkańców:

Domki dla skrzydlatych przyjaciół. Na terenie Dzielnicy zainstalowano 60 domków dla pożytecznych owadów, m.in. zapylających rośliny

Zagospodarowanie zieleni Parku Hassów polegające na uzupełnieniu drzewostanu o 12 roślin, które stworzyły zielony szpaler

Mapa Ursusa. Jest to publikacja zawierająca podstawowe informacje dotyczące życia gospodarczego, kulturalnego oraz dane adresowe instytucji samorządowych działających na terenie Dzielnicy.

Oprócz cyfryzacji kina

Ursus

w ramach budżetu obywatelskiego zrealizowano też inne projekty mieszkańców Ursusa, w tym "domki dla skrzydlatych przyjaciół". W ramach inicjatywy na terenie dzielnicy zainstalowano 60 domków dla owadów zapylających rośliny, zrealizowany został także projekt zagospodarowania zieleni Parku Hassów polegającym na uzupełnieniu drzewostanu i mapa Ursusa.

Więcej o: