"Chcemy, aby Street Party stało się wizytówką Warszawy" - jak Karnawał w Rio czy Notting Hill w Londynie. Wesprzyj warszawską imprezę

Co roku w ostatnią niedzielę sierpnia przez Warszawę przechodzi kolorowa Parada, która po dotarciu na Krakowskie Przedmieście otwiera trwający tam do późnych godzin wieczornych wielokulturowy festyn. Wielokulturowe Warszawskie Street Party staje się powoli wizytówką Warszawy - promuje dobrą zabawę, pyszne jedzenie oraz wielokulturowość. W tym roku organizatorom nie udało się jednak otrzymać dofinansowania na organizację imprezy. Nie mają jednak zamiaru się poddać. Na polakpotrafi.pl trwa akcja "wesprzyj paradę Wielokulturowego Street Party". Do zebrania jest zaledwie 3 tys. zł.

Spodobało ci się? Polub nas

Wielokulturowe Warszawskie Street Party to festiwal uliczny wszystkich mieszkańców Warszawy, których różnorodne pochodzenie składa się na barwną mozaikę kulturową, często niedostrzeganą czy niedocenianą w codziennym pośpiechu. Jego celem jest promocja wielokulturowości poprzez wspólną, radosną zabawę. Odbywa się zawsze w ostatnią niedzielę sierpnia.

Założeniem festiwalu jest prezentacja - poprzez sztukę, zwłaszcza muzykę i taniec - kultur mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności imigranckich obecnych w Warszawie oraz aktywnie uczestniczących w tworzeniu jej wielokulturowego bogactwa. - Chcemy, aby Street Party stało się wizytówką Warszawy - podobnie jak Karnawał w Rio de Janeiro czy Notting Hill Carnival w Londynie - piszą organizatorzy.

Mimo że w tym roku portal Kontynent Warszawa - organizator wydarzenia - nie otrzymał dofinansowania na imprezę, wydarzenie i tak się odbędzie. 30 sierpnia wielokulturowość ponownie zawita na Krakowskim Przedmieściu.

Nieodłącznym elementem imprezy zawsze była również Parada, w której biorą udział artyści i muzycy wywodzący się z mniejszości kulturowych i etnicznych (m.in.: Tybetańczycy, Kolumbijczycy), batucady - grupy perkusyjne oraz szkoły tańca prezentujące różne style. Przejazd Parady przez Warszawę ze względów finansowych może się nie odbyć. Dlatego organizatorzy imprezy zwracają się do warszawiaków oraz wszystkich osób zafascynowanych wielokulturowością oraz przekonanych o tym, że Warszawa powinna być wielokulturowa , o wsparcie inicjatywy .

Do zebrania jest zaledwie 3 tys. zł. - Razem z 7 tys. zł, które już mamy, pieniądze pozwolą nam na opłacenie nagłośnienia, prądu, ochrony, sprzątania, wody dla artystów, planu organizacji ruchu na czas imprezy oraz ustawienie związanych z nim znaków, małych ulotek, samochodu platformy, garderoby dla artystów, opłaty dla Zarządu Dróg Miejskich za zajęcie terenu - wymieniają organizatorzy.

Więcej o: