Chodźcie na piwo! Warszawskie knajpy część zysków przeznaczą na pomoc dzieciom z domów dziecka

Akcja jest kolejną edycją zbiórki zorganizowanej przez Nieświętych Mikołajów, w zeszłym roku zebrano pieniądze na wyprawki dla 37 podopiecznych Rodzinnych Domów Dziecka zrzeszonych w Stowarzyszeniu "Iskra Nadziei". Jak będzie w tym roku?

Spodobało ci się? Polub nas

- Na liście mamy jeszcze więcej dzieci i musimy zebrać jeszcze więcej, żeby żadne dziecko nie zaczynało roku szkolnego bez książek czy z podartym plecakiem (...) Dajemy sobie 4 dni - od 19 do 22 sierpnia na zebranie 17 tysięcy złotych - piszą organizatorzy zbiórki. Do akcji dołączyło już 15 klubów i klubokawiarni: Cafe Kulturalna, Plac Zabaw, BarKa, Sezon, Kurort, Food Port, Oleandrów 3, Polonez klubokawiarnia, Pomost 511, Klub Komediowy, Barka Snu Pszczoły, W Oparach Absurdu, Hocki Klocki / nad Wisłą, Plażowa, Plan B . W zbiórkę zaangażowało się też stowarzyszenie "Komisja Klubowa" skupiające właścicieli warszawskich klubokawiarni. Każde miejsce uczestniczące w akcji ma ogłosić w jakiej formie będzie prowadziło zbiórkę. Czy będzie to procent od obrotu, 1 złotówka do wybranego produktu więcej, puszka na barze- i tak dalej.

PAKUJEMY TORNISTRY!PAKUJEMY TORNISTRY! PAKUJEMY TORNISTRY! PAKUJEMY TORNISTRY!

Plan B, BarKa i Plac Zabaw już ogłosiły, że podnoszą na te 4 dni cenę piwa o złotówkę.

- Do każdej ekstra złotówki od klienta klub dokłada druga od siebie i tym samym z każdego piwa 2 złote idą na wyprawki. Niech to nasze stanie z piwem pod Planem i gadanie ma jakiś wyższy cel czasem;) - napisali na Facebooku, dodając, że jeżeli ktoś nie lubi piwa a chce się dorzucić do akcji, na barze będzie czekać puszka.

Ale akcja skierowana jest nie tylko do pijących klubowiczów. Niepijący mogą też wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego Iskra Nadziei.

Nr konta: 22 1160 2202 0000 0002 7855 9867

Więcej o: