Vintage Market w Warszawie. "To jedyne targi vintage odbywające się na taką skalę"

Po sukcesie czerwcowej edycji targów BRC VTG oraz Klub Regeneracja zapraszają na drugą edycję Vintage Market. - To impreza dla fanów dobrego stylu, pasjonatów mody i poszukiwaczy skarbów - mówią organizatorki.

Spodobało ci się? Polub nas

Moda na targi rzeczy w stylu "vintage" dotarła również do Warszawy. Pierwsza edycja targów odbyła się w czerwcu tego roku i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. - Na pierwszym wydarzeniu, jakie udało nam się zorganizować - Warszawskie Targi Mody Vintage w klubokawiarni Znajomi Znajomych odwiedziło nas blisko 10 tys osób. Podobnie dużym zainteresowaniem cieszyły się również zorganizowane przez nas Targi Mody Vintage we Wrocławiu - mówią organizatorki. Druga edycja odbędzie się w Klubie Regeneracja przy ul. Puławskiej 61.

To jedyne targi vintage odbywające się na taką skalę, regularnie i przyciągające tak szerokie grono odbiorców. - Chcąc spopularyzować trend mody vintage zamierzamy organizować takie imprezy cyklicznie, w różnych miastach w Polsce. Dotychczas odwiedziłyśmy Warszawę, Wrocław i Poznań - mówią organizatorki.

Od ponad 2 lat organizatorki targów kolekcjonują ubrania w stylu vintage. - Początkowo zajmowałyśmy się sprzedażą tylko internetową, skierowaną głównie na rynki zagraniczne. Zauważyłyśmy jednak zainteresowanie również wśród polskich odbiorców - mówią. - Postanowiłyśmy zorganizować targi skupiające ludzi z podobnymi zainteresowaniami. Okazało się, że takich kolekcjonerów jak my jest znacznie więcej niż sądziłyśmy - dodają.

Targi Vintage WarszawaTargi Vintage Warszawa Agata Grzybowska/ Agencja Wyborcza.pl Agata Grzybowska/ Agencja Gazeta

Podczas targów, jak mówią organizatorki, głównymi wystawcami są sklepy vintage z całej Polski np. BRC VTG, Retromania, Norm Core, Cukier Puder Vintage Store, RetroVintageShop, Ventimigilla, Vintage For Ever, Soma Vintage, Maggie The Cat i wiele, wiele innych. - Nie brakuje jednak też prywatnych kolekcjonerów wyselekcjonowanych ubrań, dodatków czy butów z minionych epok. Wśród rzeczy sprzedawanych na naszych targach można znaleźć zarówno rzeczy nowe, jak i używane. Są wśród nas osoby, które szyją ubrania stylizowane na lata 50, 60 czy 70. Nie zabraknie również mody od znanych światowych projektantów - dodają organizatorki.

Jak podkreślają organizatorki, niewątpliwym atutem tej imprezy, jest to że daje ona możliwość zdobycia unikatowych i dobrej jakości ubrań w przystępnej cenie.

Vintage Market vol 2 - 27 września

Klub Regeneracja

Puławska 61

Więcej o: