Teatr w Pomoście 511 przyciąga tłumy! Kolejny spektakl już we wtorek

Na "Związek otwarty" produkcji Teatru Polonia czy "Jadwigę" Teatru XL przyszły dziesiątki warszawiaków. A podobno Polacy nie interesują się teatrem... Już we wtorek 17 sierpnia kolejny spektakl w Pomoście 511 - komedia "Psychoterapia" Teatru XL.

Spodobało ci się? Polub nas

Gdy dowiedziałam się, że w Pomoście 511 pokazany zostanie (całkiem za darmo) spektakl w reżyserii Krystyny Jandy i Marii Seweryn "Związek otwarty", nie miałam wątpliwości, co tego dnia będę w Warszawie robić. Do Pomostu 511 przyjechałam odpowiednio (pół godziny) wcześniej, aby zająć "najlepsze" miejsca. Gdy dotarłam na miejsce o 19:30, po najlepszych miejscach nie było śladu. Ba, na próżno było szukać nawet tych gorszych, z boku, a nawet za sceną! Na "Związek otwarty" przyszły po prostu tłumy. Stałam przez godzinę przyklejona do obudowania sceny i wychylając się zza niej co kilka minut oglądałam spektakl.

Zobacz wideo

Na "Jadwigę" nie dotarłam, ale doszły mnie słuchy, że wydarzenie przyciągnęło równie zacną liczbę osób. Pasjonatów teatru? Nie, po prostu zwykłych warszawiaków spragnionych teatru w przystępnej cenie - w tym przypadku - za darmo. Jak będzie w ten wtorek na "Psychoterapii" Teatru XL? Mniemam, że podobnie jak w przypadku wcześniejszych pokazów.

A może to nie teatr, ale po prostu atmosfera, jaka latem panuje nad Wisłą? Coś mi mówi, że jednak nie. Wystarczy przywołać jedną z atrakcyjniejszych akcji wokół teatru, jaka została zorganizowana w Warszawie - " Bilet za 250 gr ", w ramach której za symboliczne 2,50 zł można było obejrzeć jeden z najpopularniejszych spektakli w ostatnim sezonie. Wszystko wskazuje więc na to, że warszawiacy teatr kochają i wykorzystają każdą okazję, aby zobaczyć znaną produkcję teatralną, choćby wiązało się to ze staniem przez cały spektakl lub oglądaniem go tylko "w połowie". Mniej prawdopodobnie przepadają za cenami biletów. Apelujemy więc do organizatorów - więcej dobrego teatru za darmo!

"Psychoterapia" w Pomoście 511 o 20:00 we wtorek.

Teatr WarszawaTeatr Warszawa Pomost 511 Pomost 511

Opis spektaklu:

"Profesjonalna psychoterapeutka i nieprofesjonalna, ale wielce urodziwa praktykantka, prowadzą wspólne sesje terapeutyczne. Na przysłowiową kozetkę trafiają m.in. neurotyk obawiający się morderczego rowerzysty i ekspedientka stoiska rybnego po kilku fakultetach. W trakcie poznawania losów bohaterów fabuła pęcznieje jak dobrze wyrobione ciasto rękami Tarantino, by wystrzelić (dosłownie!) w końcowym, kulminacyjnym momencie.

Sztuka, osadzona we współczesnej rzeczywistości, błyskotliwie ukazuje ponadczasowe zagadnienia ludzkiej psychiki. Specyficzny, absurdalny humor przeplata się ze znamionami nadchodzącej katastrofy czy też happy end'u?

Aby zapomnieć o własnych problemach warto czasem spojrzeć na cudze z przymrużeniem oka."

Autor: Victoria Vascari

Reżyseria i adaptacja: Andre de la Cruz

Obsada:

Dr Justyna Kuryłko - Magda Wiczyńska, Mgr Renata - Ewa Ampulska, Agnieszka - Sandra Stencel, Karol - Jan Wojtyński, Tomek - Grzegorz Jarek, Anita - Diana Karamon, Jacek - Patryk Pawlak, Roman - Robert Kibalski, Jerzy - Jasiek, Aleksandrowicz-Krasko

Więcej o: