"Mamy nadzieję, że aż tak źle jednak nie będzie". Frajersko i elegancko - podsumowanie tygodnia według Pańskiej Skórki

Upały w Warszawie nie odpuszczają. Skutkują też zaskakującymi efektami - z map Google'a znika Wisła, a przegrzane urzędnicze głowy podejmują przykre decyzje. Na szczęście gorące dni obfitowały też w pozytywne wydarzenia.

Spodobało ci się? Polub nas

Przeczytajcie kolejne podsumowanie, które przygotowali dla Was blogerzy z  Pańskiej Skórki - 3 typy "frajerskie" i 3 "eleganckie". A jakie są Wasze? Piszcie w komentarzach!

#Frajersko

1. Nie będzie lasu na Muranowie - była koncepcja, plany, plejada patronów honorowych i zwycięski projekt, była oryginalna wizja upamiętnienia Polaków ratujących Żydów podczas wojny, nawiązująca do Ogrodu Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata w Yad Vashem, ale ostatecznie nie będzie niczego. Fundacja Pamięć i Przyszłość pogratulowała zwycięzcom i "z żalem" poinformowała, że... nie stać jej na wybraną w konkursie formułę żywego, zielonego pomnika z uwagi na "konieczność odnawialności trwałości". Przed rozstrzygnięciem konkursu nikt na to nie wpadł? Miało być oryginalnie i ciekawie, jest bardzo #frajersko.

2.  Wisła wyschła - może jeszcze nie do końca, ale prawie. Do historycznego rekordu "suchości" brakuje centymetrów, a Google Maps, antycypując dalsze upały, "znika" królową polskich rzek z mapy, budząc wesołość i zgryźliwe komentarze. Mamy nadzieję, że aż tak źle jednak nie będzie, choć prognozy dla Warszawy nie są póki co optymistyczne.

3. Kultura niemile widziana - już wiele razy mogliśmy się przekonać, że prymat pieniądza nad kulturą i innymi "miękkimi" wartościami to niepodważalny fakt i że jeśli można coś sprzedać, zamiast dokładać pieniądze do rozwoju ducha, to raczej na pewno tak się stanie. Wszystko wskazuje na to, że legendarny " Tarabuk " definitywnie zniknie z Powiśla. Niby jest jeszcze ostatnia szansa na zmianę decyzji spółdzielni, ale...

#Elegancko

1. Cała Warszawa patrzy w niebo - na Perseidy. To już piękna, letnia tradycja - kiedy na firmamencie pojawiają się spadające gwiazdy, tłumy mieszkańców stolicy spędzają noc poza domem i z dala od miejskich świateł. Na Polu Mokotowskim, w Lesie Bielańskim, w CNK, może nawet w Puszczy Kampinoskiej? Setki poważniejszych i bardziej doraźnych miłośników astronomii wytężało wzrok i obiektywy, aby uchwycić kilkusekundowe rozbłyski. Pańska Skórka zdecydowanie woli takie rozbłyski od fajerwerków na Narodowym.

2. (Jeszcze) dłuższa ścieżka rowerowa nad Wisłą - wprawdzie ostatnio można już prawdopodobnie przejechać rowerem w poprzek rzeki, ale upały kiedyś się skończą, poziom wody podniesie, a wtedy cyklistów na pewno ucieszy fakt, że kończąca się dotąd na Żeraniu rowerowa trasa będzie wydłużona aż na Białołękę. Każdy nowy kilometr ścieżek rowerowych w Warszawie bardzo nas satysfakcjonuje, a jeśli do tego są to drogi o walorach rekreacyjnych, raduje nas podwójnie.

3. Małe Veturilo - system rowerów miejskich okazał się ogromnym sukcesem. Do asortymentu jednośladów wprowadzono tandemy, a ostatnio także rowery dla najmłodszych, nazwane "Veturilko". Pomysł #elegancki, trzymamy kciuki za dalszy rozwój systemu - może czas na riksze?

Więcej o: