VeturilKo. Teraz wypożyczysz rower także dla dziecka

VeturilKo - tak nazywają się specjalne, małe rowerki dla dzieci, które od dzisiaj są dostępne w ramach Veturilo. Pilotażowa stacja stanęła przy wypożyczalni u zbiegu al. Niepodległości i ul. Batorego.

Spodobało ci się? Polub nas

Rowery Veturilo cieszą się niesłabnącą popularnością. Teraz można już skorzystać z kolejnej nowości - specjalnych, małych rowerków dla dzieci. To prawdopodobnie jedyna taka usługa na świecie.

VeturilKo - tak nazywają się małe rowerki dla dzieci, które od dziś są dostępne w ramach Veturilo. To prawdopodobnie pierwsza na świecie bezobsługowa wypożyczalnia rowerów dla najmłodszych. Pilotażowa stacja rowerków stanęła przy wypożyczalni Veturilo u zbiegu al. Niepodległości i ul. Batorego. To jedna z najpopularniejszych wypożyczalni w Warszawie, położona tuż obok Pola Mokotowskiego.

- Veturilo bije kolejne rekordy (340 tysięcy zarejestrowanych użytkowników i 5,2 miliona wypożyczeń), a my wspólnie z operatorem, staramy się o to, by oferta była jeszcze bardziej urozmaicona i z naszych wypożyczalni mogły korzystać kolejne grupy mieszkańców. Od lipca w ramach naszego systemu można wypożyczać tandemy a od dziś również rowerki dla najmłodszych - mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Teraz rodzice będą stąd mogli wypożyczyć także rowery dla dzieci na wspólną wycieczkę, na przykład po parku. Z rowerów może skorzystać każdy użytkownik Veturilo. Za dzieci na rowerkach odpowiedzialność bierze opiekun prawny. Zasady działania wypożyczalni są takie same jak przy zwykłych rowerach - 20 minut jazdy jest za darmo, pierwsza godzina kosztuje złotówkę. Trzeba tylko pamiętać, że rower dziecięcy musimy oddać w tym samym miejscu - inne wypożyczalnie nie są przystosowane do przyjęcia mniejszych jednośladów.

Na razie w ramach testów firma Nextbike, operator systemu, udostępnia po 6 rowerków w dwóch rozmiarach: dla mniejszych dzieci (od 4 lat i 110 cm wzrostu, rozmiar koła: 18 cali) oraz tych nieco starszych (od 6 lat i 120 cm wzrostu, rozmiar koła 20 cali). W obydwu przypadkach dopuszczalne całkowite obciążenie roweru (rowerzysta + rower + ewentualny bagaż) wynosi maksymalnie 60 kg.

Rowery testujemy do końca września - jeśli projekt okaże się sukcesem, to będziemy myśleć o powiększeniu stacji i o przedłużeniu jej działania. Równocześnie testowane są również tandemy. Dwuosobowe rowery Veturilo cieszą się dużym zainteresowaniem, w ciągu pierwszego miesiąca były wypożyczane ponad 1900 razy. To znaczy że każdy rower był używany 6-7 razy dziennie. 10 rowerów dwuosobowych jest na testach do końca sierpnia, ale niewykluczone że zostaną w systemie na dłużej. Tandemy są dostępne w stacjach Veturilo: ich lokalizację można sprawdzić na stronie: https://www.veturilo.waw.pl/lokalizacje-tandemow/

- Veturilo bije kolejne rekordy: 340 tysięcy zarejestrowanych użytkowników i 5,2 miliona wypożyczeń, a my wspólnie z operatorem, staramy się o to, by oferta była jeszcze bardziej urozmaicona i z naszych wypożyczalni mogły korzystać kolejne grupy mieszkańców - mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

VeturilKo. Pilotażowa stacja stanęła przy wypożyczalni u zbiegu al. Niepodległości i ul. Batorego.VeturilKo. Pilotażowa stacja stanęła przy wypożyczalni u zbiegu al. Niepodległości i ul. Batorego. fot. R. Motyl um warszawa fot. R. Motyl / um warszawa

Z rowerów może skorzystać każdy użytkownik Veturilo . Za dzieci na rowerkach odpowiedzialność bierze opiekun prawny. Zasady działania wypożyczalni są takie same jak przy zwykłych rowerach - 20 minut jazdy jest za darmo, pierwsza godzina kosztuje złotówkę. Trzeba tylko pamiętać, że rower dziecięcy musimy oddać w tym samym miejscu - inne wypożyczalnie nie są przystosowane do przyjęcia mniejszych jednośladów.

VeturilKo. Pilotażowa stacja stanęła przy wypożyczalni u zbiegu al. Niepodległości i ul. Batorego.VeturilKo. Pilotażowa stacja stanęła przy wypożyczalni u zbiegu al. Niepodległości i ul. Batorego. fot. R. Motyl um warszawa fot. R. Motyl um warszawa

Na razie w ramach testów firma Nextbike, operator systemu, udostępnia po 6 rowerków w dwóch rozmiarach: dla mniejszych dzieci (od 4 lat i 110 cm wzrostu, rozmiar koła: 18 cali) oraz tych nieco starszych (od 6 lat i 120 cm wzrostu, rozmiar koła 20 cali). W obydwu przypadkach dopuszczalne całkowite obciążenie roweru (rowerzysta + rower + ewentualny bagaż) wynosi maksymalnie 60 kg. Rowery testowane będą do końca września. Jeśli projekt okaże się sukcesem, miasto pomyśli o powiększeniu stacji i o przedłużeniu jej działania.

Równocześnie testowane są również tandemy . Dwuosobowe rowery cieszą się dużym zainteresowaniem, w ciągu pierwszego miesiąca wypożyczono je ponad 1900 razy. To znaczy że każdy rower był używany 6-7 razy dziennie.

Tandemy są dostępne w stacjach Veturilo .

Więcej o: