Po co chodzimy do Łazienek Królewskich? Zrobili badania. Gofry i wiewiórki to najrzadsza odpowiedź

Remont zabytków oraz poszerzenie oferty kulturalnej to zmiany, które najbardziej podobają się publiczności Łazienek Królewskich - wynika z badania, które przy okazji festiwalu Strefa Ciszy przeprowadzili socjologowie.

Spodobało ci się? Polub nas

Badanie przeprowadzili socjologowie z Communication Service, kwestionariusz wywiadu (przeprowadzono go na łącznej próbie 465 osób, w trakcie sześciu weekendów) zawierał 16 pytań.

Pierwsze dotyczyło najczęstszych powodów dla których ankietowani odwiedzają Łazienki Królewskie. Większość, bo aż 54 procent - wymieniło relaks i spacer. Mniejsza liczba osób, bo 17 procent odwiedza Łazienki ze względu na wydarzenia kulturalne, na przykład: koncerty.

Natomiast dla 16 procent gości wizyta w Łazienkach Królewskich wiąże się między innymi z bliską okolicą zamieszkania, atrakcjami dla dzieci, chęcią przebywania na łonie natury. Niespełna 10 procent badanych odwiedza królewską rezydencję, by obejrzeć zabytki lub muzealne ekspozycje, a tylko 4 procent trafiło do Łazienek przez przypadek.

Wizerunek Łazienek Królewskich w badaniu socjologówWizerunek Łazienek Królewskich w badaniu socjologów www.lazienki-krolewskie.pl www.lazienki-krolewskie.pl

Na pytanie: "Jak często odwiedza Pan/Pani Muzeum Łazienki Królewskie? większość badanych odpowiedziało, że co najmniej raz w miesiącu, a tylko 5 procent ankietowanych przyznało, że jeszcze w muzeum nie było.

Na pytanie: "Jak często odwiedza Pan/Pani Muzeum Łazienki Królewskie? większość badanych odpowiedziało, że co najmniej raz w miesiącu, a tylko 5 procent ankietowanych przyznało, że jeszcze w muzeum nie byłoNa pytanie: "Jak często odwiedza Pan/Pani Muzeum Łazienki Królewskie? większość badanych odpowiedziało, że co najmniej raz w miesiącu, a tylko 5 procent ankietowanych przyznało, że jeszcze w muzeum nie było.

Wizerunek Łazienek Królewskich w badaniu socjologówWizerunek Łazienek Królewskich w badaniu socjologów www.lazienki-krolewskie.pl www.lazienki-krolewskie.pl

Badacze dowiadywali się także, czy w ciągu ostatnich lat goście zauważyli zmiany w Łazienkach Królewskich. Pozytywnie na to pytanie odpowiedziało aż 64 proc. badanych. Wśród przedsięwzięć, które najbardziej spodobały się ankietowanym były: modernizacja obiektów i konserwacja zabytków, poszerzenie oferty kulturalnej i rozrywkowej, piękniejsza architektura krajobrazu, poziom zadbania i czystość na terenie parku, a także możliwość korzystania z trawników.

Więcej o: