Skamiejka, W Oparach Absurdu - czyli spacer po praskich knajpach. W pakiecie - "przekąska i coś mocniejszego"

W sobotę o 18:30 Praska Ferajna zaprasza na spacer śladami praskich knajp. - Poznamy knajpy Szmulowizny i Starej Pragi istniejące oraz te historyczne. A w Skamiejce spróbujemy czegoś prawdziwie rosyjskiego i popijemy czymś mocniejszym albo bezalkoholowym - mówi autor spaceru Karol Bulski.

Spodobało ci się? Polub nas

Już w tę sobotę o 18:30 Praska Ferajna zabierze warszawiaków w podróż po praskich knajpach, tych istniejących oraz tych, które już niestety nie istnieją. - Na Pradze klimat knajp jest wyjątkowy i specyficzny, wskazują na to nie tylko alternatywne wnętrza, ale i same nazwy - W oparach absurdu, Niewinna Abstynentka czy Rozmowy Niedokończone. Miejsca te są charakterystyczne dla Pragi, ale jednak różnią się między sobą. Chcemy, aby warszawiacy poczuli tę atmosferę - mówi Karol Bulski.

Jak podkreśla przewodnik, knajpiana historia Pragi jest do tej pory mało znana. - Nie są to historie przekazywane z ust do ust, pamięć o ogromnej większości z nich ginie, a my próbujemy cokolwiek ocalić. Na szczęście czasem udaje nam się dotrzeć ludzi, którzy opowiadają nam różne fascynujące anegdotki, które potem możemy przekazywać dalej - mówi Karol Bulski.

Są to anegdotki śmieszne, a czasem trochę straszne, przede wszystkim dawno zapomniane lub prawie nikomu nieznane. Jak ta sięgająca jeszcze czasów, kiedy do Polski przyjechał papież i wprowadzono zakaz spożywania alkoholu. Na ulicy Stalowej działała wtedy knajpa Kormoran. Szefowa baru dla niepoznaki podawała tam wódkę w nowych filiżankach. Węglarze, którzy często odwiedzali lokal, z trzęsącymi się rękami podnosili "subtelnie" filiżanki do ust.

Podczas spaceru można się spodziewać nie tylko ciekawych historii z życia Pragi . - W Skamiejce spróbujemy czegoś prawdziwie rosyjskiego i popijemy czymś mocniejszym albo bezalkoholowym, a w Retro Praga, prawdopodobnie najbardziej praskiej knajpie w dzielnicy, spróbujemy przekąsek bardziej polskich, tych bliskich naszym mocnym napojom - informuje Karol Bulski.

Na koniec spacerowiczów czeka koncert Kapeli z Chmielnej.

Spacer odbędzie się 15 sierpnia o 18:30 i potrwa ok. 2 godzin. Miejsce spotkania - przy zajezdni tramwajowej, Kawęczyńska 16 róg Alei Tysiąclecia.

Więcej o: