Jedyny taki koncert w Warszawie. Filharmonia Narodowa zagra w parku przy Królikarni

Kochacie Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich? To na pewno spodoba wam się koncert plenerowy w wykonaniu Filharmonii Narodowej w parku przy Muzeum Rzeźby im. X. Dunikowskiego Królikarnia. Koncert odbędzie się już 23 sierpnia.

Spodobało ci się? Polub nas

Koncert plenerowy Orkiestry Filharmonii Narodowej pod batutą maestro Jacka Kaspszyka, odbędzie się 23. sierpnia 2015 roku o godz. 12.00. To jedyny taki koncert w kalendarzu wydarzeń artystycznych w Warszawie.

W programie znajdą się utwory Ludwiga van Beethovena - Uwertura "Fidelio" oraz jedno z przełomowych i najbardziej rozpoznawalnych dzieł kompozytora - V Symfonia c-moll op. 67 - "Symfonia losu".

Na wydarzenie wstęp wolny.

Orkiestra Filharmonii Narodowej odbyła prawie 140 tournée na pięciu kontynentach. Występowała we wszystkich najważniejszych salach koncertowych, gorąco oklaskiwana przez słuchaczy i chwalona przez krytyków muzycznych za doskonałe, charyzmatyczne wykonania. Uczestniczyła również w wielu prestiżowych międzynarodowych festiwalach, m.in. w Wiedniu, Berlinie, Pradze, Bergen, Lucernie, Montreux, Moskwie, Brukseli, Florencji, Bordeaux i Atenach, w festiwalu "La folle Journée" w Nantes, Bilbao, Lizbonie i Tokio. Orkiestra Filharmonii Narodowej bierze udział regularnie w Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych im. F. Chopina, w Festiwalach Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień", Międzynarodowym Festiwalu "Chopin i jego Europa" czy Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Nagrywa dla Polskiego Radia i Telewizji, polskich i zagranicznych firm płytowych oraz na potrzeby filmu.

Od sezonu 2013/2014 stanowisko dyrektora artystycznego, odpowiedzialnego za rozwój zespołów, kształtowanie repertuaru i dobór artystów gościnnych objął Jacek Kaspszyk. W lutym 2014 Jacek Kaspszyk został laureatem nagrody kulturalnej "Gazety Wyborczej",  dodatku "Co jest grane" - "Wdecha Publiczności" w kategorii "Człowiek Roku".

Więcej o: