Na pl. Zbawiciela stanie Fotomat. "Każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Tęczą w tle"

Już lada dzień Tęcza zniknie z pl. Zbawiciela. Stała tam od czerwca 2012 roku. Mimo że nie wszyscy byli zwolennikami obecności instalacji na placu, dla wielu Tęcza już na stałe wpisała się w krajobraz stolicy. Osoby, które zechcą pożegnać się z Tęczą, będą mogły to zrobić już 22 i 23 sierpnia. Właściciel Instalacji Instytut Adama Mickiewicza postawi na placu specjalny Fotomat, w którym będzie można zrobić sobie z zdjęcie z instalacją w tle. Celem jest stworzenie pamiątkowego albumu.

Spodobało ci się? Polub nas

"Instalacja artystyczna Julity Wójcik " Tęcza " pojawiła się po raz pierwszy w 2010 roku nad Wigrami. Tęczowy łuk ze sztucznych kwiatów wspierał wtedy symbolicznie mury Klasztoru Kamedułów, który wymagał pilnej konserwacji. Na zaproszenie Instytutu Adama Mickiewicza i Culture.pl artystka stworzyła kolejną instalację - pełny łuk tęczy stanął w 2011 roku na placu przed Parlamentem Europejskim, w ramach Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji w UE.

W czerwcu 2012 roku "Tęcza" zamieszkała na jakiś czas na warszawskim plac Zbawiciela w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie polskiej publiczności programem kulturalnym towarzyszącym prezydencji. Teraz nadszedł czas by pożegnać "Tęczę" na placu Zbawiciela, zanim znajdzie swój nowy dom" - czytamy w informacji o wydarzeniu .

22-23 sierpnia przed Planem B stanie Fotomat. - Jeśli jesteście w tym czasie w Warszawie to zapraszamy wszystkich chętnych do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z Tęczą w tle - piszą organizatorzy i jednocześnie zachęcają do dzielenia się swoimi zdjęciami. - Zajrzyjcie do telefonów, przejrzyjcie stare zdjęcia na Facebooku i Instagramie, przejrzyjcie albumy albo zróbcie nowe zdjęcie Tęczy i podzielcie się z nami: wspólnie stworzymy wirtualny album pamiątkowy po Tęczy - dodają.

Jak publikować zdjęcia - na Facebooku lub Instagramie pod hashtagiem #przemineloztecza (wcześniej należy ustawić opcje postu na publiczne, aby IAM mógł zdjęcia odszukać).

Więcej o: