Wydłużają ścieżkę rowerową na prawym brzegu Wisły na Białołęce [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Trwa budowa szlaku rowerowego na koronie Wału Rajszewskiego na Białołęce. Prace zakończą się jesienią.

Spodobało ci się? Polub nas

Do tego czasu powstanie ponad 5 kilometrów trasy rowerowej - od ul. Sprawnej na Nowodworach aż do Portu Żerańskiego. Nowa ścieżka powstaje na Wale Rajszewskim nad Wisłą po prawej stronie rzeki. Jest przedłużeniem istniejącej ścieżki rekreacyjnej.

Jak zapowiada Łukasz Puchalski , pełnomocnik ds. rowerowych w ratuszu, na południowym odcinku, w rejonie starego składowiska popiołów, trasa będzie wykonana z asfaltu.

Fot. facebook pełnomocnika ds. rowerowych w ratuszu Fot. facebook pełnomocnika ds. rowerowych w ratuszu

Tam, gdzie wał nie jest odpowiednio wzmocniony, a jego fragmenty mają węższą koronę, nawierzchnia będzie wykonana z niefazowanej kostki betonowej (czyli takiej, która nie ma rowków). Jak zapewnia Puchalski, jedzie się po niej przyjemnie.

Fot. facebook pełnomocnika ds. rowerowych w ratuszu Niefazowana kostka betonowa, fot. facebook pełnomocnika ds. rowerowych w ratuszu

Gdzieniegdzie tradycyjna kostka zostanie. Tak się stanie np. na starszym odcinku na Nowodworach. Na asfalt rowerzyści nie mają tu co liczyć. - Nawierzchnia jest w dobrym stanie. Są odcinki, które wymagają remontu znacznie szybciej niż ta trasa - przekonuje Puchalski.

Fot. facebook pełnomocnika ds. rowerowych w ratuszu Tu kostka pozostanie, fot. facebook pełnomocnika ds. rowerowych w ratuszu

Z kolei w przyszłym roku kładka techniczna (na zdjęciu poniżej) nad Kanałem Żerańskim będzie dostosowywana do ruchu pieszych i rowerów. Powstaną łagodne rampy najazdowe i płyta pomostu. Kładka połączy Wał Rajszewski z istniejącym szlakiem wiodącym brzegiem Wisły aż do mostu Łazienkowskiego. W ten sposób poprawi się dojazd rowerem z Białołęki do centrum miasta.

Fot. facebook pełnomocnika ds. rowerowych w ratuszu Fot. facebook pełnomocnika ds. rowerowych w ratuszu

Koszt całej inwestycji to prawie 5 mln złotych.

Więcej o: