Weź udział w największej nocnej obserwacji gwiazd w Centrum Nauki Kopernik

W nocy z 12 na 13 sierpnia w Planetarium przy Centrum Nauki Kopernik odbędzie się niezwykłe wydarzenie - ?Noc spadających gwiazd w Niebie Kopernika?. Warszawiacy będą świadkami spadających z nieba Perseidów.

Spodobało ci się? Polub nas

Jak co roku w nocy z 12 na 13 sierpnia przypada maksimum Perseidów - jednego z najbardziej znanych rojów meteorów. Można ich wtedy zobaczyć ok. 100 na godzinę. - Zapraszamy do Parku Odkrywców na wspólne obserwacje. Specjalnie dla Was gasimy światła - piszą organizatorzy.

Księżyc będzie wtedy prawie w nowiu. My dodatkowo wyłączymy dla Was mnóstwo świateł okolicy Centrum Nauki Kopernik . Specjalnie na okazję obserwacji zgasną: - Centrum Nauki Kopernik - Planetarium Niebo Kopernika, Park Odkrywców, Stadion PGE Narodowy, część oświetlenia naziemnej części stacji metra CNK, światła wyjść z tunelu Wisłostrady, mosty - Świętokrzyski, Poniatowskiego, Śląsko-Dąbrowski, oświetlenie skweru Kahla - piszą organizatorzy.

Centrum Nauki KopernikCentrum Nauki Kopernik materiały prasowe materiały prasowe

Wspólne oglądanie nieba odbędzie się między 21:00 a 2:00. - Podobnie jak w ubiegłych latach imprezę poprowadzi dla Was Karol Wójcicki - nasz popularyzator astronomii. Dowiecie się wszystkiego o "spadających gwiazdach", jak i gdzie ich wypatrywać, no i najważniejsze - zobaczycie je na własne oczy - piszą organizatorzy.

Ponadto, żegluga stołeczna między 20:00 a 02:00 w nocy zabierze warszawiaków w nocne rejsy po Wiśle (pod zgaszonymi mostami). - Darmowe wejściówki na rejsy statkiem będziecie mogli pobrać w kasach Planetarium Niebo Kopernika w weekend 8-9 sierpnia. Rejsy startują z Klubu BarKa (150 metrów za Mostem Świętokrzyskim) o: 20.15, 21.15, 22.15, 23.15, 00.15, 01.15 - informują organizatorzy.

Centrum Nauki KopernikCentrum Nauki Kopernik materiały prasowe materiały prasowe

Tylko jedna osoba może pobrać maksymalnie cztery darmowe wejściówki na jedną godzinę. - Na każdy rejs mamy dla Was kilkadziesiąt wejściówek.W przypadku zbyt niskiego stanu wody w Wiśle rejsy mogą zostać odwołane - dodają organizatorzy.

Więcej o: