W ten weekend zamkną dwie stacje I linii metra

W związku z montażem tzw. ?ścieżek prowadzących? dla osób niewidomych i słabowidzących kolejne dwie stacje I linii metra zostaną zamknięte w weekend. Uruchamiana będzie zastępcza linia autobusowa.

Spodobało ci się? Polub nas

"Ścieżki prowadzące", w postaci aluminiowych listew zamontowanych na posadzce pojawią się na stacjach metra: Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, Ursynów, Służew i Świętokrzyska (dla linii M1). Dzięki nim osoby niewidome lub słabowidzące posługujące się laskami będą mogły bez problemu znaleźć drogę do bramki, windy, schodów ruchomych czy do krawędzi peronu. Prace wykona warszawska firma S2 Projekt. Wartość umowy wynosi ok. 800 tys. zł brutto.

W czasie prac na poszczególnych stacjach, ze względów bezpieczeństwa będą one niedostępne dla pasażerów. Pociągi będą przejeżdżały przez nie bez zatrzymania. Pasażerowie korzystający z zamykanych stacji będą mieli do dyspozycji autobusy linii zastępczej.

8 - 9 sierpnia

W tych dniach zamknięte będą stacje Świętokrzyska (dla linii M1) oraz Służew (wraz z Punktem Obsługi Pasażerów).

Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-5, która będzie kursowała między stacjami Wilanowska i Ursynów. W centrum funkcje komunikacji zastępczej za metro będą pełniły regularne linie tramwajowe i autobusowe kursujące ul. Marszałkowską.

Stacja Świętokrzyska dla linii M2 będzie działała normalnie.

15 - 16 sierpnia

Zamknięte będą stacje Kabaty i Imielin. Linia zastępcza Z-5 będzie kursowała, tak jak 1 i 2 sierpnia, na trasie między Os. Kabaty a stacją metra Ursynów.

29 sierpnia

Tego dnia nieczynna będzie stacja Ursynów. Autobusy linii zastępczej Z-5 będą kursowały na trasie między stacją metra Wilanowska a parkingiem P+R Stokłosy.

Pasażerów o wyłączeniach stacji będą informować komunikaty wygłaszane w pociągach oraz na sąsiednich stacjach. W autobusach obsługujących poszczególne zamykane stacje znajdą się także plakaty. W metrze pojawią się również informatorzy.

Więcej o: