Koncert Lao Che, zlot fanów Bon Jovi i wesoły spacerek po Skaryszaku [PRZEGLĄD WYDARZEŃ na WEEKEND]

Czy widzieliście już wystawę ?Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich"? Zostały zaledwie trzy dni, by ją odwiedzić. Tylko do niedzieli będzie można podziwiać najcenniejsze zabytki sztuki japońskiej.

Spodobało ci się? Polub nas

WISŁA 7 sierpnia (piątek) o godz. 21 w Kontenerze (ul. Wybrzeże Gdyńskie przy przystanku Most Gdański) zacznie się występ "Dwa Sławy w kontenerze". "Radosny i Astek to naprawdę czaderskie ziomy, a Dwa Sławy to najlepszy prawilny projekt, jaki ujrzał światło dzienne, odkąd zakończył się Adwent. Duet DS zawiązano pięknego wiosennego popołudnia roku 2006, kiedy to Radosław, zajrzawszy do swojego kajetu, skonfrontował swoje niewykorzystane nigdy teksty z bitami Jarosława, które niechciane zalegały w czeluściach jego (szkoda, że nie M) PC. Chłopcy postanowili odgrzać je na jednej patelni i przyciąć przy tym jakiś porządny hajs, dlatego wybór padł właśnie na 16 Wersów" - informują organizatorzy. Wstęp wolny.

ŚRÓDMIEŚCIE 7 sierpnia (piątek) o godz. 22 w klubie Rock On przy ul. Mazowieckiej 14 odbędzie się IV Ogólnopolski Zlot Fanów Bon Jovi. Wejście przed godz. 23 za darmo, później - 20 zł. Wstęp wyłącznie dla osób, które skończyły 18 lat.

WISŁA 8 sierpnia (sobota) o godz. 21 w Cudzie nad Wisłą (Bulwar Flotylli Wiślanej) zacznie się Le' tan - letni taniec nad Wisłą vol. 4 - cykl letnich i tanecznych balang nad Wisłą. Organizatorzy obiecują konkursy z nagrodami rzeczowymi. Wstęp wolny.

WISŁA 8 sierpnia (sobota) o godz. 22 w Hockach Klockach (Bulwar Flotylli Wiślanej) zacznie się impreza Global Diggers. Organizatorzy zapewniają, że ta impreza to muzyczna podróż przez najbardziej słoneczne plaże świata. Wstęp wolny.

MOKOTÓW 9 sierpnia (niedziela) w godz. 9-16 na skwerze Grupy AK "Granat" odbędzie się Singer na Targu Śniadaniowym -przedsmak XII Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". "Cały dzień będziemy smakować kulturę jidysz poprzez specjalnie przygotowane potrawy, słuchanie muzyki klezmerskiej i warsztaty. Uczestników targu zaprosimy na naukę tańców izraelskich, wspólne tworzenie wycinanki żydowskiej, pokazowy warsztat kulinarny i kiermasz książek" - informują organizatorzy.

PRAGA-POŁUDNIE 9 sierpnia o godz. 12 w parku Skaryszewskim zacznie się "Wesoły spacer po parku Skaryszewskim". "Zapraszamy na wesoły spacer po jednym z największych warszawskich parków. W 2009 r. otrzymał on tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce. W trakcie spaceru poznacie ponad 100-letnią historię tego parku. Zobaczycie najciekawsze obiekty znajdujące się w nim. Będzie sporo śmiechu, dużo ciekawostek i anegdotek. A wszystko to zostanie przyprawione licznymi zdjęciami. W przypadku dużego upału spacer poprowadzimy tak, aby przebiegał on w cieniu, oraz troszeczkę go skrócimy" - informują organizatorzy. Cena: "co łaska".

PIĄTEK

Zlot fanów Bon Jovi

 

IV Ogólnopolski Zlot Fanów Bon Jovi. W ramach imprezy przewidziane są liczne atrakcje, główną z nich będzie koncert na żywo zespołu Bon Jovski: Poland's Bon Jovi Tribute Band. Kapela gra przeboje Bon Jovi ze wszystkich epok - od pierwszego hitu "Runaway", po najnowsze utwory.

Gdzie, kiedy: klub Rock On (ul. Mazowiecka 14), godz. 22, wejście - przed godz. 23 za darmo, później - 20 zł, wstęp wyłącznie dla osób, które skończyły 18 lat

SOBOTA

Arcydzieła sztuki japońskiej

Wystawa pt 'Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich' w Muzeum Narodowym w WarszawieWystawa pt "Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich" w Muzeum Narodowym w Warszawie Muzeum Narodowe Muzeum Narodowe

Wystawa prezentuje około 300 zabytków, które pochodzą ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie i Muzeum Narodowego w Krakowie - instytucji posiadających największe w Polsce zbiory sztuki japońskiej. Ekspozycja to obiekty z okresu od XVII do XX wieku, m.in.: drzeworyty ukiyo-e i shin hanga, malarstwo, rzeźbę, tkaniny, militaria, ceramikę, wyroby z brązu, laki i emalii cloisonné.

Gdzie, kiedy: Muzeum Narodowe w Warszawie (Al. Jerozolimskie 3), czynne w godz. 10-18, ceny biletów wstępu na ekspozycje czasowe (uprawniających również do wejścia na ekspozycje stałe): normalny - 20 zł, ulgowy - 15 zł, rodzinny - 50 zł (2 osoby dorosłe + dzieci do lat 18, maks. 6 osób), grupowy - 15 zł / osoba (min. 10 osób)

Dni Andersa na Muranowie

Dni Andersa na MuranowieDni Andersa na Muranowie Dni Andersa Dni Andersa

W sobotę Muranów otwiera się dla warszawiaków. Okazja to 123. urodziny Generała Władysława Andersa, patrona znanej muranowskiej ulicy. W programie m.in. pokaz filmu "Sen o Warszawie", sąsiedzki grill, zabawy sportowe oraz możliwość bezpłatnej naprawy roweru. Obchody Dni Andersa zwieńczy potańcówka międzypokoleniowa z Michałem Foggiem, na którą można przynieść własne płyty winylowe. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Szczegóły: www.panstwomiasto.pl/dniandersa

Lao Che na Bemowie

 

Zespół ma na swoim koncie sześć wydanych albumów (pięć studyjnych i jeden koncertowy), dwa dvd koncertowe i kilkaset zagranych koncertów w kraju i poza jego granicami.

W marcu ukazała się ich nowa płyta Lao Che zatytułowana "Dzieciom". Choć tytuł nawiązuje do Brzechwy i jego "Brzechwa dzieciom", nie jest to wcale płyta dla dzieci. Raczej dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Spięty prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu - co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna.  Produkcją płyty zajął się Piotr "Emade" Waglewski.

Gościnnie w nagraniach udział wzięli Adam Miwiw-Baron i Karol Gola z grupy Pink Freud oraz Miłosz Pękala ( min. Mitch & Mitch, Kwadrofonik)

Gdzie, kiedy: Amfiteatr Bemowo w Parku Górczewska (ul. Raginisa ), godz. 19, wstęp wolny

Plaże świata

Hocki Klocki / nad Wisłą? GLOBAL DIGGERSHocki Klocki / nad Wisłą? GLOBAL DIGGERS źródło: Hocki Klocki źródło: Hocki Klocki

Impreza Global Diggers. Organizatorzy zapewniają, że ta impreza to muzyczna podróż przez najbardziej słoneczne  plaże świata.

Gdzie, kiedy: Hocki Klocki (Bulwar Flotylli Wiślanej), godz. 22, wstęp wolny

NIEDZIELA

Singer na Targu Śniadaniowym

Przedsmak zbliżającego się XII Festiwalu Kultury Żydowskiej 'Warszawa Singera'Przedsmak zbliżającego się XII Festiwalu Kultury Żydowskiej 'Warszawa Singera' Targ Śniadaniowy

Fundacja Shalom / Targ Śniadaniowy

Przedsmak XII Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". - Cały dzień będziemy smakować kulturę jidysz poprzez specjalnie przygotowane potrawy, słuchanie muzyki klezmerskiej i warsztaty. Uczestników targu zaprosimy na naukę tańców izraelskich, wspólne tworzenie wycinanki żydowskiej, pokazowy warsztat kulinarny i kiermasz książek" - informują organizatorzy.

Gdzie, kiedy: skwer Grupy AK "Granat" na Mokotowie, w godz. 9-16

Wesoły spacer po parku Skaryszewskim

Wesoły spacer po Parku SkaryszewskimWesoły spacer po Parku Skaryszewskim Wesołe Spacery po Warszawie Wesołe Spacery po Warszawie

- Zapraszamy na wesoły spacer po jednym z największych warszawskich parków. W 2009 roku otrzymał on tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce. W trakcie spaceru poznacie ponad 100-letnią historię tego parku. Zobaczycie najciekawsze obiekty znajdujące się w nim. Będzie sporo śmiechu, dużo ciekawostek i anegdotek. A wszystko to zostanie przyprawione licznymi zdjęciami. W przypadku dużego upału spacer poprowadzimy tak, aby przebiegał on w cieniu, oraz troszeczkę go skrócimy" - informują organizatorzy.

Gdzie, kiedy: w parku Skaryszewskim, godz. 12, cena: "co łaska".

Spacer po Powązkach Wojskowych

Anegdoty warszawskie zapraszają na spacer po Powązkach WojskowychAnegdoty warszawskie zapraszają na spacer po Powązkach Wojskowych źrodło fotografii: http://www.polenvoornederlanders.nl/?page_id=6211&lang=pl źrodło fotografii: http://www.polenvoornederlanders.nl/?page_id=6211&lang=pl

Anegdoty warszawskie zapraszają na spacer po Powązkach Wojskowych, na którym będziecie mieli szansę dowiedzieć się m.in. o dzielnym obrońcy Anglii, którzy po wojnie został przemytnikiem i najemnikiem, o legioniście Piłsudskiego, który został komunistycznym marszałkiem i o powojennych defiladach zwycięstwa w Moskwie i Londynie

Gdzie, kiedy: zbiórka uczestników o godz. 12 - przy głównym wejściu od ulicy Powązkowskiej, spacer 1, 5 godziny, poprowadzi go przewodnik - Piotr Kruze, udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak na koniec będzie szansa pozostawienia napiwku przewodnikowi

Więcej o: