Jezioro Czerniakowskie. Kąpielisko zamknięte z powodu groźnych bakterii

Popularne mokotowskie jest nieczynne do odwołania, wszystko przez groźne dla zdrowia sinice. W miejscu wyznaczonym do kąpieli wywieszono czerwoną flagę oznaczającą zakaz kąpieli, a ratownicy pilnują, aby mieszkańcy nie wchodzili do wody.

Spodobało ci się? Polub nas

- W związku z zaobserwowaniem pogorszenia się jakości wizualnej wody w akwenie w Jeziorze Czerniakowskim i podejrzeniem wystąpienia sinic uprzejmie informujemy, że Stołeczne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe podjęło decyzję o zamknięciu kąpieliska - poinformował w oficjalnym komunikacie urząd dzielnicy Mokotów .

Stan wody na tyle zaniepokoił urzędników, że przyspieszono planowane na przyszły tydzień pobranie próbek wody z mokotowskiego jeziorka. W piątek próbki wody zostaną poddane badaniu mikrobiologicznemu.

W  miejscu wyznaczonym do kąpieli wywieszono czerwoną flagę oznaczającą zakaz kąpieli, a ratownicy pilnują, aby mieszkańcy nie wchodzili do wody.

Sinicom najbardziej sprzyjają wysoka temperatura i wilgotny klimat, czyli warunki, jakie panują właśnie w tej chwili. Bakterie są niebezpieczne dla ludzi - wywołują podrażnienia skóry, przewodu pokarmowego, wysypkę, biegunkę i wymioty.

Więcej o: