Upał w Warszawie. Pomóż zwierzakom przetrwać gorące dni w mieście

Nad Warszawą przechodzi fala upałów. Te wyjątkowo gorące i słoneczne dni zwierzęta znoszą podobnie źle jak ludzie. Jak możemy im pomóc?

Spodobało ci się? Polub nas

W tym tygodniu temperatury w cieniu mogą dochodzić nawet do 38 stopni Celsjusza. Najgoręcej ma być w sobotę. W takich warunkach trudno wytrzymać na powietrzu ludziom, a co dopiero zwierzętom. One znacznie gorzej znoszą przebywanie w tak wysokich temperaturach.

Pamiętajcie, że w czasie upałów zwierząt nie wolno pozostawiać na słońcu (np. przed sklepami) oraz w zamkniętych samochodach (temperatura może tam sięgać nawet 70 stopni Celsjusza). Trzeba im także zapewnić nieograniczony dostęp do świeżej, czystej wody. W tym czasie szczególnej pomocy potrzebują dzikie ptaki i inne wolno żyjące zwierzęta. Skorzystają one chętnie z wody udostępnionej w płaskich naczyniach, ustawionych w cieniu.

Wszelkie informacje o błąkających się zwierzętach (np. porzuconych czy zagubionych), a także pozostawionych w pojazdach należy natychmiast zgłaszać do straży miejskiej pod całodobowy numer 986.

Więcej o: