Od soboty tramwaje nie pojadą Grójecką. Zobacz, jak zmienią trasy [MAPKA]

Przez dwa tygodnie tramwaje nie będą kursowały na Ochocie między pl. Narutowicza a pętlami P+R Al. Krakowska i Banacha. W tym czasie będą tam prowadzone prace remontowe. ZTM uruchomi zastępczą linię autobusową.

Spodobało ci się? Polub nas

Wymiana torów rozpocznie się w najbliższą sobotę (8 sierpnia). Na Grójeckiej - od Banacha do Częstochowskiej - tramwajarze ułożą prawie kilometr nowych szyn. Remont potrwa dwa tygodnie.

W tym czasie trasy linii 1, 7, 9, 15 i 25 zostaną skrócone do pętli na placu Narutowicza. Zawieszone zostanie kursowanie linii 14 i 77 . Pasażerowie wciąż będą mogli wrócić nocą znad Wisły tramwajem. Nocne kursy linii 77 będą realizowały tramwaje linii 9 .

Fot. materiały prasowe

W czasie remontu pasażerowie będą mogli skorzystać z zastępczej linii autobusowej Z-9 , która będzie kursować na trasie: Pl. Narutowicza - Grójecka - P+R Al. Krakowska.

Autobusy zmienią trasy

Podczas pierwszego etapu remontu autobusy jadące ulicą Banacha w kierunku Bitwy Warszawskiej 1920 r. nie będą mogły przejechać na wprost przez skrzyżowanie z Grójecką. W związku z tym na trasy objazdowe zostaną skierowane linie 136, 172 i 186 .

Autobusy linii 136 w kierunku Młynowa i 186 w kierunku Nowodworów pojadą objazdem: Banacha - Grójecka - Kopińska - Białobrzeska - Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Autobusy 172 w kierunku CH Blue City pojadą trasą: Banacha - Grójecka - Kopińska - Grzymały-Sokołowskiego.

Fot. materiały prasowe

Więcej o: