Silent Disco, rejsy po Wiśle, warszawska potańcówka. Wielkie świętowanie z okazji otwarcia bulwarów wiślanych

Wojewódzki oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydały zgodę na użytkowanie nadwiślańskich bulwarów na odcinku od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść. - W związku z tym zapraszamy mieszkańców na promenadę już w niedzielę od godz. 12.00 - czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Spodobało ci się? Polub nas

- Już w najbliższą niedzielę warszawiacy będą mogli przejść się pierwszym fragmentem zmodernizowanych bulwarów nadwiślańskich. Dzięki tej inwestycji chcieliśmy przywrócić promenadzie świetność, którą jej nadał Prezydent Stefan Starzyński. Bulwary położone na lewym brzegu rzeki to miejska alternatywa spędzania czasu nad rzeką, która uzupełnia bogatą ofertę nadwiślańskich plaż i naturalnej ścieżko położnej po praskiej stronie Wisły. Mam nadzieję, że warszawiacy będą chętnie korzystali z tego miejsca - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Z okazji przekazania bulwarów mieszkańcom przygotowaliśmy drobne atrakcje. Zabawa towarzysząca otwarciu promenady potrwa od godz. 12.00 do 21.00.

Przez cały dzień, od godz. 12.00 do 18.00 odbywać się będzie zabawa Nadwiślański Rejs , która przeplatana będzie szeregiem konkursów i zabaw. Do wspólnego świętowania zaprosi Teatr Akt, który pozwoli uczestnikom niedzielnych wydarzeń przenieść się w czasie i zobaczyć nadwiślańskie bulwary w stylu retro.

Odbywać się będą również atrakcje na wodzie:

- Rejsy po Wiśle - bezpłatna przeprawa między dwoma brzegami na drewnianych łodziach tradycyjnych

- Regaty, pokazy, wyścigi wioślarskie

- godz. 14.00 - Pokaz kajakarzy z Fundacji KIM - pływanie synchroniczne. Prezentacja kajaków amatorskich i wyczynowych (śródlądowych i morskich)

- godz. 16.30 - Pokazy kajakowe Fundacji AVE. Kajakowa masa krytyczna zatrzyma się przy bulwarach. Mini wyścig o Kotwicę Powstania

W godz. 17.00-19.00 odbędzie się dobrze już znana Potańcówka Warszawska . Będzie to kontynuacja cyklu Dancingów 60-lecia organizowanych przy Multimedialnym Parku Fontann z okazji jubileuszu Stołecznej Estrady.

2 sierpnia odbędzie się ponownie występ Warszawskiego Combo Tanecznego i Janka Młynarskiego (ul. Boleść). Ich współczesne wersje dawnych szlagierów przeniosą publiczność w świat przedwojennej Warszawy i wskrzeszą atmosferę nadwiślańskich zabaw.

A między 19.00 a 21.00 przy bulwarach odbędzie się Silent Disco .

- Jej uczestnicy będą mogli zanurzyć się w świecie muzyki dzięki słuchawkom bezprzewodowym, które umożliwią słuchanie trzech DJ-ów i swobodne przełączanie się między trzema różnymi ścieżkami dźwiękowymi jak również regulację głośności. Tańce przewidziane są dla jednoczesnej zabawy blisko 500 osób - czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Więcej o: