PIĄTEK
Warszawska Masa Krytyczna
Trasa lipcowej Warszawskiej Masy Krytycznej Warszawska Masa Krytyczna Warszawska Masa Krytyczna
Tym razem cykliści pojadą na Targówek ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyska, rondo ONZ, al. Jana Pawła II, al. Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, al. Solidarności, Targowa, 11 Listopada, rondo Żaba, Odrowąża, Matki Teresy z Kalkuty, Rembielińska, Kondratowicza, św. Wincentego, rondo Żaba, Starzyńskiego, most Gdański, Międzyparkowa, Bonifraterska, pl. Krasińskich, Miodowa, Senatorska, pl. Zamkowy.
Gdzie, kiedy: start z pl. Zamkowego, godz. 18
Tymczasowy Klub Dancingu Międzypokoleniowego
Tymczasowy Klub Dancingu Międzypokoleniowego projekt: Dancing Międzypokoleniowy projekt: Dancing Międzypokoleniowy
Przez trzy dni ekipa Dancingu Międzypokoleniowego przejmie dowodzenie nad klubem Pomost 511 (bulwar Flotylii Wiślanej, przy Pomniku Sapera). Seniorzy oraz młodzi będą nad Wisłą tańczyć, grać w siatkówkę, uprawiać fitness oraz uczyć się New Style Hustle.
W programie, m.in. warsztaty graffiti, warsztaty beatboxu, Senior Djs Academy, warsztaty taneczne, siatkówka, fitness, kino. Podczas nocnych imprez zagrają seniorzy didżeje, będzie można spróbować domowych wypieków przygotowanych przez seniorów m.in. ulubione ciasta pani Zosi i pana Macieja. Za barem nie zabraknie asystentów barmanów w wieku 70+.
PROGRAM
piątek, 31 lipca
w godz. 14-17 Senior Djs Academy
w godz. 15.-16 Warsztaty beatboxu
w godz. 16- 21 Dancing Międzypokoleniowy
w godz. 19- 21 Warsztaty taneczne - New Style Hustle
w godz. 21 do rana BeatKultura
sobota, 1 sierpnia
w godz. 10.30 - 11.30 Happy Sporty Summer - zajęcia fitness
w godz. 14 - 17 Senior Djs Academy
w godz. 15 - 17 Warsztaty taneczne - New Style Hustle
w godz. 17 - 21 Dancing Międzypokoleniowy
w godz. 21 - do rana Whereismymind
niedziela, 2 sierpnia
w godz. 14 - 17 Senior Djs Academy
w godz. 14 - 15 Warsztaty beatboxu
w godz. 15 - 17 Warsztaty taneczne - New Style Hustle
w godz. 17 - 21 Dancing Międzypokoleniowy
w godz. 21 - 22.30 Kino Perła - Berlin Calling
Tyrmand - Improwizacja
Tyrman - Improwizacja, najnowszy projekt galerii Ekierka Siedem Ekierka Siedem Ekierka Siedem
Galeria Sztuki Użytkowej "Ekierka Siedem" rozpoczyna cykl wydarzeń związanych z powojenną Warszawą. Oprowadzać będzie Leopold Tyrmand. Tekst "Złego" stanie się pretekstem do improwizacji teatralnych, muzycznych, słuchowisk, wykładów, warsztatów gwary warszawskiej. Wszystko w niezwykle silnie działającej na wyobraźnię przestrzeni Ekierki Siedem. Nie ma chyba lepszego miejsca w Warszawie, gdzie zgromadzonych byłoby tyle łączników z minioną epoką, gdzie każda rzecz staje się impulsem do przeniesienia się, choć na chwilę, o te parę dekad wstecz.
Jako pierwsze zaimprowizują do fragmentów "Złego" dziewczyny z teatru improwizowanego Hurt Luster.
Gdzie, kiedy: Ekierka Siedem (ul. Górczewska 27/35), godz. 19, wstęp: 10 zł
SOBOTA
Przybij piątkę dla Nepalu
Przybij piątkę dla Nepalu Polska Akcja Humanitarna (PAH) Polska Akcja Humanitarna (PAH)
Celem akcji jest zbiórka środków na pomoc ofiarom trzęsień ziemi w Nepalu. Podczas wydarzenia odbędzie się aukcja na żywo, na którą swoje dzieła i pamiątki przeznaczyli m.in: LeonTarasewicz, Zbigniew Libera, Paweł Althamer, Marek Raczkowski, Andrzej Milewski, Hanna Rudzka-Cybisowa, Małgorzata Potocka, Adam Zagajewski, Andrzej Stasiuk, Aleksandra Waliszewska, Sylwia Chutnik, Joanna Bator, Artur Żmijewski, ks.Adam Boniecki, Olga Tokarczuk, Andrzej Chyra, Paweł Dunin-Wąsowicz, Adam Michnik, Zygmunt Miłoszewski, Natasza Goerke, Tomasz Lis, Wojciech Jagielski, Barbara i Jerzy Stuhrowie, Anda Rottenberg, Piotr Siemion.
Do wydarzenia dołączyli również przedstawiciele ze świata znanych i lubianych tworząc Sztafetę Nepalską. Będzie to m.in. Szymon Majewski, który opowie historie swojego dziadka, uczestnika Powstania Warszawskiego, Maciej Nowak będzie serwował własnoręcznie zrobioną watę cukrową, Marcin Bosak zagra z chętnymi w badmintona, a Milo Kurtis da kilka greckich dźwięków na klarnecie, lub bouzouki.
Na przybyłych czeka wiele atrakcji, m.in.: kiermasz książek i płyt, kuchnia nepalska, ścianka nepalska (uczestnicy mają możliwość zrobienia pamiątkowej fotografii), ogromne bańki mydlane, stoisko do nauki malowania akwarel czy możliwość rozegrania partii z mistrzem szachowym.
Gdzie, kiedy: Cafe Kulturalna i na Placu Defilad, w godz. 11-22
Piknik z okazji 1 urodzin sklepu Kooperatywy "Dobrze"
Piknik z okazji 1 urodzin sklepu Kooperatywy "Dobrze" Kooperatywa "Dobrze" Kooperatywa "Dobrze"
Z tej okazji zaplanowano wspólne jedzenie tortu, sportowe zabawy i spotkanie dla zainteresowanych przystąpieniem do kooperatywy.
Gdzie, kiedy: Pole Mokotowskie (w okolicach pagórka, po lewej stronie alejki, wejście przy Rondzie Jazdy Polskiej (Metro Politechnika), godz. 13
Żywiec Miejskie Granie: Sokół i Marysia Starosta
Sokół i Marysia Starosta to duet, który przedefiniował polski hip-hop i wprowadził do niego nową jakość. On, jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów w Polsce. Ona, absolwentka szkoły muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie; wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Obie ich wspólne płyty, "Czysta Brudna Prawda" i "Czarna Biała Magia" pokryły się platyną, a żywe, energetyczne koncerty gromadzą tłumy ludzi. Nie inaczej będzie na Plażowej scenie!
Pozornie, i w teorii te dwa muzyczne światy - szorstkiego, brutalnego rapu i eterycznego, kobiecego popu do siebie nie przystają. W praktyce zdążyły już stworzyć nową jakość w polskiej muzyce - wysmakowany, wielogatunkowy hip-hop, który nie boi się czerpać z elektroniki, rocka i dźwiękowych eksperymentów, nigdy przy tym nie tracąc swojego rapowego charakteru.
Gdzie, kiedy: Plażowa, ul. Wybrzeże Szczecińskie 1, godz. 20, wstęp wolny
NIEDZIELA
Otwarcie nadwiślańskich bulwarów
Już w najbliższą niedzielę warszawiacy będą mogli przejść się pierwszym fragmentem zmodernizowanych bulwarów nadwiślańskich. Przez cały dzień, od godz. 12 do 18 odbywać się będzie zabawa Nadwiślański Rejs, która przeplatana będzie szeregiem konkursów i zabaw. Do wspólnego świętowania zaprosi Teatr Akt, który pozwoli uczestnikom niedzielnych wydarzeń przenieść się w czasie i zobaczy nadwiślańskie bulwary w stylu retro.
W godz. 17-19 odbędzie się Potańcówka Warszawska, kontynuacja cyklu Dancingów 60 lecia organizowanych przy Multimedialnym Parku Fontann z okazji jubileuszu Stołecznej Estrady. Na na retro scenie przy ul. Boleść wystąpi Janek Młynarski i Warszawskie Combo Taneczne. Ich współczesne wersje dawnych szlagierów przeniosą publiczność w świat przedwojennej Warszawy i wskrzeszą atmosferę nadwiślańskich zabaw.
Silent Disco to propozycja zabawy w godz. 19-21. Jej uczestnicy będą mogli zanurzyć się w świecie muzyki dzięki słuchawkom bezprzewodowym, które umożliwią słuchanie trzech DJ-ów i swobodne przełączanie się między trzema różnymi ścieżkami dźwiękowymi jak również regulację głośności.
Niedzielne koncerty w Ogrodzie Saskim
Niedzielne koncerty w Ogrodzie Saskim www.srodmiescie.warszawa.pl www.srodmiescie.warszawa.pl
W Ogrodzie Saskim w ramach "Niedzielnych koncertów w Ogrodzie Saskim" odbędzie się koncert "W krainie tanga".
Gdzie, kiedy: Ogród Saski, godz. 15.30
Projekt Topinambur - zostań miejskim ogrodnikiem
Ogród pożytkowo-fruktyfikujący w Wilanowie fot. Magdalena Mastykarz fot. Magdalena Mastykarz
Lubisz pracę w ogrodzie, ale nie masz własnej działki? Chcesz dbać o rośliny, ale nie wiesz, jak to robić ekologicznie? Szukasz inspirujących i nietuzinkowych pomysłów na jesienne przetwory? Dołącz do nas i zostań miejskim ogrodnikiem! Bezpłatne warsztaty ogrodniczo-kulinarne zaczynamy już 2 sierpnia!
Razem będziemy sadzić zioła i kwiaty, wspólnie będziemy o nie dbać, wespół w zespół zbierzemy plony naszej pracy i twórczo przekształcimy je w wyborne przetwory, marynaty, napitki, a nawet... kosmetyki.
Lubisz pracę w ogrodzie, ale nie masz własnej działki? Chcesz dbać o rośliny, ale nie wiesz, jak to robić ekologicznie? Szukasz inspirujących i nietuzinkowych pomysłów na jesienne przetwory? Łazienki Królewskie zapraszają na cykl bezpłatnych warsztatów ogrodniczo-kulinarnych, projekt rozpocznie się w najbliższą niedzielę.
Gdzie, kiedy: ogrody wilanowskie, ogród pożytkowy, Villa Intrata, godz. 15-18, zapisy: bilety@muzeum-wilanow.pl, tel. 22 54 42 850 (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń)
70 urodziny Osiedla Jazdów
Osiedle Jazdów fot. Magdalena Jachura fot. Magdalena Jachura
W niedzielę w domku fińskim na Jazdowie odbędą się obchody 70 rocznicy budowy Osiedla Jazdów i odbudowy Warszawy. - Jest to symboliczna data podczas której chcemy celebrować fakt wielkiego dzieła naszych przodków, jakim było podniesienie naszej stolicy ze zgliszczy - tłumaczą organizatorzy. W programie: galeria fotografii Domu Spotkań z Historią, przedstawiających Warszawę w odbudowie, spotkanie z panem Wojciechem Jankowskim, który jest mieszkańcem stolicy od lat '20, synem przedwojennego architekta (sam również jest architektem) oraz naocznym świadkiem odbudowy Warszawy, spacer z licencjonowanym przewodnikiem po Jazdowie i jego okolicach.
Gdzie, kiedy: Kibuc Warszawa, ul. Jazdów 5A/3