Powstanie Warszawskie. Ponad 200 syren zawyje w hołdzie bohaterom

71. rocznica Powstania Warszawskiego już w sobotę. Punktualnie, o godz. 17, zawyją syreny, przez minutę zatrzymamy się, aby oddać hołd warszawiakom biorącym udział w historycznym zrywie. To jedna z najbardziej wzruszających chwil w czasie corocznych obchodów upamiętniających wybuch powstania.

Spodobało ci się? Polub nas

W tym roku 1 sierpnia syreny rozmieszczone zostaną w 10 lokalizacjach, urządzenia obsługiwane przez harcerzy znajdą się: na Mokotowie (Metro Wilanowska), w Śródmieściu (Rynek Starego Miasta), w Wilanowie (al. Wilanowska/Wiertnicza/Cmentarz), we Włochach (al. Krakowska/1 Sierpnia), na Pradze-Północ ( Targowa /Kijowska), na Pradze-Południe (Fieldorfa/Zamieniecka/Ostrobramska) oraz przy rondzie Waszyngtona (dwie syreny), na Ursynowie (ul.KEN/Wąwozowa) na Powązkach (pomnik Gloria Victis, dwie syreny).

Łącznie na terenie miasta sygnał wyemituje 230 syren.

Syreny w Godzinę "W"

Miasto st. Warszawa informuje, że dla upamiętnienia 71. rocznicy Powstania Warszawskiego w sobotę, 1 sierpnia, o godz. 17.00, na terenie Warszawy zostaną uruchomione syreny alarmowe wojewódzkiego i miejskiego systemu alarmowania i ostrzegania mieszkańców.

Zostanie włączonych 166 syren w punktach wojewódzkiego systemu alarmowania i ostrzegania oraz 54 syreny systemu miejskiego. Syreny będą emitowały sygnał ciągły przez 1 minutę.

Celem poprawy słyszalności sygnału na terenie Warszawy syreny będą rozmieszczone dodatkowo w 10 lokalizacjach. Urządzenia ręczne obsługiwane przez harcerzy znajdą się:

na Mokotowie: Metro Wilanowska,

w Śródmieściu: Rynek Starego Miasta,

w Wilanowie: al.Wilanowska/Wiertnicza/Cmentarz,

we Włochach: al. Krakowska/1 Sierpnia,

na Pradze-Północ: Targowa/Kijowska,

na Pradze-Południe: Fieldorfa/Zamieniecka/Ostrobramska, oraz rondo Waszyngtona (2 syreny),

na Ursynowie: ul.KEN/Wąwozowa,

na Powązkach: pomnik Gloria Victis (2 syreny).

Łącznie na terenie miasta sygnał wyemituje 230 syren.

Systemy zostaną uruchomione w ramach treningu przeprowadzanego na podstawie zarządzenia wojewody mazowieckiego nr 321 z 26 czerwca 2014 r.

Więcej o: