Festiwal Baniek Mydlanych w Warszawie już 15 sierpnia. Gdzie? Według nieoficjalnych informacji...

Już 15 sierpnia odbędzie się w Warszawie niezwykłe święto - Festiwal Baniek Mydlanych. Organizatorzy spodziewają się tłumów. Jeszcze nie mają potwierdzonej lokalizacji imprezy z Urzędu Miasta, ale najprawdopodobniej Festiwal w stolicy odbędzie się na plaży przy Moście Poniatowskiego.

Spodobało ci się? Polub nas

Warszawa to dziewiąte z kolei miasto na trasie pierwszej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Baniek Mydlanych . Do stolicy ekipa organizująca event zawita 15 sierpnia. Wcześniej odwiedzi jeszcze Białystok, Lublin, Kraków, Katowice, Wrocław i Łódź.

Dowiedzieliśmy się od organizatorów, że w Warszawie prawdopodobnie Festiwal odbędzie się na Poniatówce. - Pani z Urzędu Miasta, która ma zatwierdzić lokalizację przebywa jeszcze na urlopie. 1 sierpnia wraca i wtedy potwierdzimy, czy na pewno to właśnie przy Moście Poniatowskiego odbędzie się nasz Festiwal - informuje jeden z organizatorów.

Festiwal Baniek Mydlanych odbył się w tym roku już w Grudziądzu i Elblągu. - Mimo deszczu i dość silnego wiatru przyszły tłumy. Naprawdę byliśmy w szoku. Ale to dało nam do zrozumienia, że ludzie naprawdę uwielbiają bańki mydlane - mówi organizator. Na imprezę warszawską na Facebooku zapisało się ponad 20 tysięcy osób! - W żadnym innym mieście aż tyle osób nie zadeklarowało udziału w imprezie. Zapowiada się naprawdę dobra zabawa - mówi organizator.

Ekipa Festiwalu przygotowała na święto w Warszawie aż 400 litrów płynu do robienia baniek mydlanych. - Będziemy go rozdawać w wiaderkach wraz ze sznurkami. Oczywiście jeśli zbierze się dużo osób, płynu może nie starczyć dla wszystkich, dlatego zachęcamy wszystkich, którzy posiadają sprzęt do robienia baniek, aby przynieśli go ze sobą - informuje organizator.

Jak mówi, puszczanie baniek mydlanych to zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. - To proste jak barszcz. Bierzesz sznurki, zanurzasz je w płynie, a potem rozszerzasz. I bańka leci - tłumaczy organizator.

Impreza rozpocznie się o godzinie 14:00. Jeżeli lokalizacją rzeczywiście okaże plaża przy Moście Poniatowskiego, stanie tam również scena, z której organizatorzy będą prowadzić imprezę i m.in. puszczać muzykę.

Więcej o: