Drogowcy przypomnieli sobie o moście Krasińskiego. Kiedy powstanie ta przeprawa nad Wisłą?

Nowy most w Warszawie ma połączyć Żoliborz z Bródnem. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił, że ponownie przygotowuje się do tej inwestycji i rozpisał przetarg na aktualizację dokumentacji dla Trasy Krasińskiego.

Spodobało ci się? Polub nas

O moście Krasińskiego mówi się w Warszawie od dawna. Jego budowę jeszcze w kampanii prezydenckiej w 2006 roku zapowiadała Hanna Gronkiewicz-Waltz. I choć wybory wygrała, to ze swojej obietnicy do dziś się nie wywiązała. Realizację tej inwestycji przełożono na później m.in. z powodu kryzysu. Teraz do pomysłu budowy przeprawy wraca Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, który ogłosił przetarg na dokumentację projektową dla budowy Trasy Krasińskiego. Będzie się ona ciągnąć od pl. Wilsona na Żoliborzu do ul. Matki Teresy z Kalkuty na Targówku. W ramach projektu powstanie przeprawa mostowa (pierwszy w Warszawie most łukowy) i torowisko tramwajowe.

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Drogowcy

nie wykluczają, że nowym mostem warszawscy kierowcy pojadą jeszcze w tej dekadzie. Konkretnych dat nie chcą jednak podawać.

2 września br. zaplanowano otwarcie ofert od firm zainteresowanych przetargiem. Jego zwycięzca będzie miał czas do 31 października 2016 roku na przygotowanie aktualnej dokumentacji trasy mostowej oraz uzyskanie niezbędnych do rozpoczęcia prac pozwoleń.

Więcej o: