Zbudują baaaardzo długą kładkę w Puszczy Kampinoskiej. Dzięki niej pokonasz bagna

Drewniany obiekt będzie miał 770 metrów długości i powstanie nad jednym z piękniejszych bagiennych rejonów Puszczy. Prace potrwają do połowy października.

Spodobało ci się? Polub nas

Nowa kładka powstanie na terenie Puszczy Kampinoskiej - na zielono-niebieskim szlaku prowadzącym z Zaborowa Leśnego w kierunku południowym. Dla wielu to jedna z trudniejszych tras do pokonania, głównie ze względu na bagienny teren. Teraz będzie łatwiej. Władze Kampinoskiego Parku Narodowego ogłosiły przetarg na wykonanie drewnianej kładki o długości 770 metrów. To dużo, bo większość podobnych przepraw ma zaledwie kilkadziesiąt metrów długości.

Nowa kładka będzie szeroka na 120 centymetrów i zostanie wykonana z drzewa dębowego. Obiekt znajdzie się na wysokości nie wyższej niż 50 centymetrów nad poziomem gruntu. Wejście na kładkę ma być łagodne tak, by bez problemu można było na nią wejść i z niej zejść. Wszystkie drewniane elementy zostaną odpowiednio zaimpregnowane specjalnymi preparatami zabezpieczającymi przed grzybami, owadami i pleśnieniami.

Kładka ma być gotowa do połowy października. W tym czasie w Kampinoskim Parku Narodowym wyremontowana zostanie także jedna z kładek prowadząca czarnym szlakiem z Truskawia do Karczmiska.

Więcej o: