Święto ulicy Ząbkowskiej i Noc Pragi tego samego dnia? UD: "Z przyczyn finansowych łączymy dwie imprezy"

Tradycyjnie we wrześniu w ramach Święta ulicy Ząbkowskiej prascy artyści, animatorzy, przedsiębiorcy i restauratorzy zaproszą do wspólnego spędzenia czasu w klubach, pracowniach i lokalach położonych wzdłuż ulicy Ząbkowskiej. W tym roku wyjątkowo tego samego dnia odbędzie się drugie znane wydarzenie na Pradze - Noc Pragi. - Z przyczyn finansowych musieliśmy połączyć dwie imprezy - informuje Urząd Dzielnicy Praga Północ.

Spodobało ci się? Polub nas

Ostatnie święto ulicy Ząbkowskiej odbyło się cztery lata temu. Urząd Dzielnicy Praga Północ za przyczynę przerwy w organizowaniu imprezy podał budowę II linii metra. W tym roku, jak poinformował na swojej stronie na FB Urząd Dzielnicy impreza odbędzie się pod hasłem Noc Pragi na Ząbkowskiej. Zmieni się również organizacja imprezy.

"Scena główna stanie tyłem do ulicy Targowej, dzięki czemu publiczność będzie miała więcej miejsca, gdyż Ząbkowska będzie zamknięta aż do Markowskiej. Dopiero za skrzyżowaniem z Brzeską zaczną się stoiska promocyjne. Wyłączony z ruchu będzie jeden pas ruchu" - informuje Urząd Dzielnicy.

Święto Ząbkowskiej Noc PragiŚwięto Ząbkowskiej Noc Pragi Urząd Dzielnicy Praga Północ/ facebook.com Urząd Dzielnicy Praga Północ/ facebook.com

Ząbkowska ma być ponadto strefą bez alkoholu. Alkoholu będzie można się napić wyłącznie na terenie ogródków kawiarniach. Alkohol i handel, jak informuje Urząd, będzie się odbywał w specjalnej strefie zamkniętej, na odcinku Brzeskiej w stronę Białostockiej.

Druga część imprezy odbywać się będzie na zamkniętej - aż do Kijowskiej - ulicy Brzeskiej, gdzie pod nr 16 będzie scena alternatywna zarządzana przez Jacka Schmidta.

"Będzie to głównie zakątek młodzieżowy, gdzie będzie hip-hop i realizacje 4For Street, ale nie tylko" - informuje Urząd.

Na scenie głównej możemy się natomiast spodziewać występu Czessbendu, Jana Pietrzaka, Kapeli Staśka Wielanka, zespołu Mig, Kasi Popowskiej i Oddziału Zamkniętego.

Noc Pragi na Ząbkowskiej odbędzie się 19 września.

Więcej o: