Koncert AC/DC, mazurki Marcina Maseckiego i Zbigniew Wodecki z Mitch & Mitch [PRZEGLĄD WYDARZEŃ na WEEKEND]

To będzie wyjątkowo gorący weekend. Na urodzinowej scenie Pałacu Kultury i Nauki zagra Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir. Po koncercie - tańce. Razem z Marcinem Maseckim i jego JAZZBANDBIGBAND płyta główna zamieni się w największy parkiet Warszawy. Nie może Was zabraknąć. Plac Defilad to nie jedyne miejsce w którym w weekend spotkacie popularnego i uwielbianego przez młode pokolenie pianistę i laureata Paszportu Polityki. Marcin Masecki zagra także Chopina w Łazienkach Królewskich.

Spodobało ci się? Polub nas

PIĄTEK

Warszawska Impreza Basenowa

Warszawska Impreza  BasenowaWarszawska Impreza Basenowa Warszawska Impreza Basenowa Warszawska Impreza Basenowa

W latach 70. na basenach SKRY spędzano latem całe godziny. Wokół wtedy jeszcze dzikiego, zielonego Pola Mokotowskiego miało się wrażenie, że wyjechało się na zasłużony odpoczynek. [...] Tym razem już na mniej dzikim, ale równie zielonym Polu Mokotowskim zapraszamy do naszej zabawowej enklawy w samym środku miasta - informują organizatorzy.

Gdzie, kiedy: godz. 22, ISKRA Pole Mokotowskie (ul. Wawelska 5), wstęp - z listy na Facebooku za darmo, a dla innych osób - 10 zł

Placówka'44 - Voo Voo i goście

'Placówka'44' - Voo Voo i goście: Barbara Derlak, Tomek Makowiecki, Organek, Justyna Święs, Barbara Wrońska"Placówka'44" - Voo Voo i goście: Barbara Derlak, Tomek Makowiecki, Organek, Justyna Święs, Barbara Wrońska Muzeum Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego

W tym roku, w ramach obchodów 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy artystów od lat cieszących się uznaniem i popularnością wśród wielu pokoleń odbiorców, czyli kultowy zespół Voo Voo.

 

Tematem, wokół którego zespół zbudował koncepcję muzyczną albumu i koncertu jest konkurs poetycki pod nazwą Placówka'44, który został ogłoszony podczas Powstania Warszawskiego w sierpniu 1944 roku na Pradze. Wystąpią: Voo Voo, Barbara Derlak (Chłopcy Kontra Basia), Justyna Święs (The Dumplings), Barbara Wrońska (PUSTKI), Tomek Makowiecki, Organek.

Gdzie, kiedy: godz. 21, Park Wolności, Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Grzybowska 79)

Urodziny Cudu nad Wisłą

Jazznowa wystąpi w Cudzie nad WisłąJazznowa wystąpi w Cudzie nad Wisłą materiały prasowe materiały prasowe

Już w ten piątek w ramach cyklu koncertów Heineken City Nights warszawski Cud nad Wisłą odwiedzi najbardziej znany kolektyw nu jazzowy na świecie Jazzanova. Sześciu berlińskich dj'ów, występujących, na Bulwarach Wiślanych, z amerykańskim basistą Paulem Randolphem, udowodni Wam, że energia elektronicznego jazzu potrafi wsiąknąć w każdego bardzo głęboko.

Gdzie, kiedy: godz. 20, Bulwar Flotylli Wiślanej - przy Płycie Desantu

Gdzie, kiedy: w godz. 11-18, klub La Playa (ul. Wybrzeże Helskie 1/5), wstęp wolny

Marcin Masecki w Łazienkach Królewskich

W Łazienkach Królewskich odbędzie się ostatni weekend z muzyką polską podczas 3. edycji festiwalu Strefa Ciszy. Usłyszymy polskie pieśni, mazurki w wykonaniu Marcina Maseckiego oraz zatańczymy poloneza prowadzonego przez Ludowy Zespół Artystyczny "Promni".

Gdzie, kiedy: Łazienki Królewskie (Ujazdów), sobota - na Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli (o godz. 13, 15 i 17) oraz niedziela - na Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze, wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalu jest wolny

SOBOTA

Warsaw Fit Market

Warsaw Fit MarketWarsaw Fit Market Warsaw Fit Market Warsaw Fit Market

Pierwsza edycja Warsaw Fit Market - to cały dzień bezpłatnych zajęć sportowych, takich jak acro yoga oraz twerk. Podczas Warsaw Fit Market będzie możliwość zapoznania się z najbardziej efektywnymi trendami fitness. Nie zabraknie fit kuchni do zjedzenia na miejscu oraz porad dietetyków.

Gdzie, kiedy: godz. 11-18, Klub La Playa (ul. Wybrzeże Helskie 1/5), wstęp jest wolny

Adoptuj Warszawiaka

Ofelia i Madox polecają się do adopcji. Kontakt do wolontariuszki : Magda 516 457 357Ofelia i Madox polecają się do adopcji. Kontakt do wolontariuszki : Magda 516 457 357 Schronisko Na Paluchu - Kącik Adopcyjny?Akcja - ADOPTUJ WARSZAWIAKA Schronisko Na Paluchu - Kącik Adopcyjny - Akcja - ADOPTUJ WARSZAWIAKA

Kolejna edycja świetnej i bardzo potrzebnej części akcji pod hasłem "Adoptuj Warszawiaka" . Na oryginalny pomysł promujący adopcję bezdomnych zwierząt wpadło Schronisko Na Paluchu . Od kilku miesięcy bezdomne zwierzaki w asyście swoich opiekunów-wolontariuszy pojawiają się w charakterystycznych miejscach Warszawy. W najbliższą niedzielę spotkacie przy Fontannach na Podzamczu. Podczas akcji pieski będą fotografowane oraz filmowane. Każdy może uwiecznić się na zdjęciu, z najlepszych ujęć powstaną plakaty, ulotki oraz billboardy promujące schronisko.Projekt zamknie kalendarz pod hasłem "Adoptuj warszawiaka".

Gdzie, kiedy: w godz. 11 - 15, Podzamcze oraz Park Fontann (znajduje się na Skwerze im. I Dywizji Pancernej u zbiegu ulic: ul. Boleść i ul. Sanguszki)

Marcin Masecki w Łazienkach Królewskich

 

W Łazienkach Królewskich odbędzie się ostatni weekend z muzyką polską podczas 3. edycji festiwalu Strefa Ciszy. Usłyszymy polskie pieśni, mazurki w wykonaniu Marcina Maseckiego oraz zatańczymy poloneza prowadzonego przez Ludowy Zespół Artystyczny "Promni".

Gdzie, kiedy: Łazienki Królewskie (Ujazdów), sobota - na Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli (o godz. 13, 15 i 17) oraz niedziela - na Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze, wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalu jest wolny

Finał urodzinowego tygodnia Pałacu Kultury i Nauki

 

Pod

pałacem kultury

królować będzie muzyka, a na urodzinowej scenie zagra Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir. Po koncercie - tańce z Marcinem Maseckim i jego JAZZBANDBIGBAND. 

Gdzie, kiedy: godz. 21 - koncert Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and ChoirGodz, godz. 23 - miejski dancing pod wodzą Marcina Maseckiego i JAZZBANDBIGBAND

Koncert AC/DC

Koncert AC/DCKoncert AC/DC Facebook/acdc Facebook/acdc

Na Stadionie Narodowym odbędzie się koncert zespołu AC/DC. Jako support zagra Vintage Trouble. Koncert Australijczyków to nie tylko występ, to prawdziwe show. Jest wszystko: film, rekwizyty, efekty pirotechniczne - czyli niezapomniane przeżycie dla każdego fana muzyki rockowej.

Gdzie, kiedy: Stadion Narodowy (Al Ks J Poniatowskiego 1), wejście - od godz. 17, start koncertu: 21, bilety od 209 zł (niepełnosprawni), 250 (płyta) do 419 zł.

Eugeniusz Rudnik dyryguje Trasą Ł

Spotkanie pod hasłem 'Eugeniusz Rudnik dyryguje Trasą Ł' w Centrum Sztuki Współczesnej w WarszawieSpotkanie pod hasłem "Eugeniusz Rudnik dyryguje Trasą Ł" w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie fot. Ula Klimek fot. Ula Klimek

Eugeniusz Rudnik, od ponad pół wieku znany najbardziej z prac elektroakustycznych wykonanych w studio, opowie o swych nagraniach terenowych, wyborze brzmieniowych źródeł oraz o swoich ingerencjach dźwiękowych w przestrzeni poza studiem i relacjach ze środowiskiem akustycznym. Artysta zaprezentuje również swe nagrania.

Gdzie, kiedy: godz. 18, Centrum Sztuki Współczesnej (ul. Jazdów 2, żółty pawilon w parku przed Zamkiem Ujazdowskim).

NIEDZIELA

Urodziny osiedla Przyjaźń

Impreza z okazji 60. lat Osiedla PrzyjaźńImpreza z okazji 60. lat Osiedla Przyjaźń Grupa Odkrywkowa Osiedla "Przyjaźń" Grupa Odkrywkowa Osiedla "Przyjaźń"

W lipcu 60. urodziny obchodzi nie tylko Pałac Kultury i Nauki, ale też bemowskie osiedle Przyjaźń w którym mieszkali budowniczowie z ZSRR. W programie m.in. jubileuszowy piknik, pokazy filmowe, koncert zespołu Poeci Jezior, koncert Jacka Mazurkiewicza i oczywiście tort. Chętnych z dalszych zakątków Warszawy organizatorzy zapraszają też na spacer - przejazd autobusem "ogórkiem" na osiedle sprzed pałacu kultury, start godz. 16.30.

Gdzie, kiedy: godz. 15 w klubie Karuzela (os. Przyjaźń 85)

53. urodziny kina Luna

53. urodziny kina Luna53. urodziny kina Luna kino Luna kino Luna

W programie: występ AB OVO - Teatr Improv , poczęstunek - tort i wino i przedpremierowy pokaz filmu "O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu". A my życzymy Kinie Luna 100 lat!

Gdzie, kiedy: Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, bilety w cenie 26,50 zł

Więcej o: