Uwaga kierowcy: zmiany w ruchu na Trasie AK, Marywilskiej i Towarowej

W weekend drogowcy będą wymieniać nawierzchnię na odcinku od al. Solidarności do ul. Srebrnej, z ruchu wyłączona zostanie jezdnia prowadząca w kierunku pl. Zawiszy. Zamknięta dla ruchu zostanie także ulica na odcinku od Marywilskiej do Annopol. Zaplanowano także kolejne zmiany w ruchu związane z przebudową Trasy Armii Krajowej.

Spodobało ci się? Polub nas

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje Trasę AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Prace budowlane trwają na całym odcinku drogi - od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Samochody jeżdżą w obydwu kierunkach wyremontowaną już północną nitką trasy, a ekipy budowlane weszły na część południową. Zakończył się remont wiaduktów ul. Powązkowskiej nad Trasą Armii Krajowej. Wiaduktów, bo przejazd pomiędzy ul. Powązkowską, a gen. S. hun bbMaczka prowadzony jest na dwóch niezależnych obiektach, oddzielnych dla każdego kierunku ruchu. I dlatego wiadukty mogły być remontowane oddzielnie, bez przerywania w tym miejscu połączenia Bemowa i Bielan z centrum. Wiadukt wschodni (w kierunku Bemowa) wyremontowano w zeszłym roku, zachodni (w stronę centrum) zostanie otwarty wczwartek 23 lipca ok. godz. 22.00. Równocześnie otwarte zostaną wyremontowane łącznice węzła z Trasą AK i w tym miejscu czynne będą już wszystkie relacje wjazdowe i zjazdowe.

Natomiast na sobotę i niedzielę wykonawca remontu zaplanował wymianę nawierzchni na rondzie ul. W. Broniewskiego pod wiaduktami Trasy AK. Rondo zostanie całkowicie zamknięte w piątek 24 lipca ok. godz. 22.00 i ponownie otwarte w poniedziałek 27 lipca ok. godz. 6.00. Tramwaje będą jeździły bez zmian. Ominąć zamkniętą ul. W. Broniewskiego można korzystając z ul. J. Słowackiego lub Powązkowskiej i gen. S. Maczka. Swoje trasy zmienią autobusy linii 114 i 303.

W nocy z czwartku na piątek (z 23 na 24 lipca) oraz z piątku na sobotę (z 24 na 25 lipca) w godz. 22.00 - 6.00 zwężane będą jezdnie główne Trasy Toruńskiej oraz północna jezdnia boczna na węźle z ul. Modlińską.

Trasa AK zmienia się w drogę ekspresową S8. W tej chwili prace budowlane trwają na całym odcinku drogi - od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Samochody jeżdżą w obydwu kierunkach wyremontowaną już północną nitką trasy, a ekipy budowlane weszły na część południową. Zakończył się remont wiaduktów ul. Powązkowskiej nad Trasą Armii Krajowej. Wiaduktów, bo przejazd pomiędzy ul. Powązkowską, a gen. Maczka prowadzony jest na dwóch niezależnych obiektach, oddzielnych dla każdego kierunku ruchu. I dlatego wiadukty mogły być remontowane oddzielnie, bez przerywania w tym miejscu połączenia Bemowa i Bielan z centrum. Wiadukt wschodni (w kierunku Bemowa) wyremontowano w zeszłym roku, zachodni (w stronę centrum) zostanie otwarty - w czwartek (23 lipca) ok. godz. 22. Równocześnie otwarte zostaną wyremontowane łącznice węzła z Trasą AK i w tym miejscu czynne będą już wszystkie relacje wjazdowe i zjazdowe. Natomiast na sobotę i niedzielę wykonawca remontu zaplanował wymianę nawierzchni na rondzie ul. W. Broniewskiego pod wiaduktami Trasy AK. Rondo zostanie całkowicie zamknięte w piątek (24 lipca) ok. godz. 22 i ponownie otwarte w poniedziałek (27 lipca) ok. godz. 6. Tramwaje będą jeździły bez zmian. Ominąć zamkniętą ul. W. Broniewskiego można korzystając z ul. J. Słowackiego lub Powązkowskiej i gen. S. Maczka. Swoje trasy zmienią autobusy linii 114 i 303. W nocy z czwartku na piątek (z 23 na 24 lipca) oraz z piątku na sobotę (z 24 na 25 lipca) w godz. 22 - 6 zwężane będą jezdnie główne Trasy Toruńskiej oraz północna jezdnia boczna na węźle z ul. Modlińską.

To nie jedyne utrudnienia na drogach, w piątek (od godz. 22) do poniedziałku z powodu wymiany nawierzchni zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia ul. Towarowej - na odcinku od al. Solidarności do ul. Srebrnej. Wyłączona z ruchu będzie jezdnia prowadząca w kierunku pl. Zawiszy. Proponowany objazd zostanie poprowadzony ulicami: al. Solidarności - al. Jana Pawła II - Al. Jerozolimskie lub ul. Żelazną. Nie będzie można przejechać przez skrzyżowania z ul. Towarową w ciągu ulic tzw. starej Wolskiej i Chłodnej oraz Grzybowskiej. Zamknięty będzie także wyjazd na ul. Towarową z ulic Jaktorowskiej i Kolejowej. Objazd dla tych ulic zostanie poprowadzony ul. Karolkową do ul. Wolskiej. Cały czas utrzymany będzie przejazd w ciągu ul. Prostej przez rondo Daszyńskiego.

Natomiast w poniedziałek w nocy, na kilka godzin - od godz. 22 do godz. 4 zamknięta dla ruchu zostanie ul. Odlewnicza na odcinku - od ul. Marywilskiej do ul. Annopol.

Więcej o: