Pałac Kultury zmieni się nie do poznania! Specjalny pokaz świetlny z okazji 60. urodzin PKiN

24 lipca na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki wyświetlony zostanie pokaz, jakiego jeszcze w Warszawie nie było! Przed nami 30-minutowy seans laserów, fajerwerków, gry światła

Spodobało ci się? Polub nas

- Z okazji 60-tych urodzin Pałacu Kultury i Nauki organizujemy niesamowite świetlne show. Będzie to pokaz jakiego jeszcze w Warszawie nie było. Połączymy Projekt P.I.W.O. Light Show, lasery oraz fajerwerki - piszą organizatorzy. - Będziemy mogli zobaczyć PKiN z nieco innej strony: uśmiechnięty, świętujący 60-te urodziny, zapraszający nas do tańca makareny oraz z 10-minutowego show laserowego połączonego z pokazem pirotechnicznym - dodają.

Za pokaz odpowiedzialni są m.in. członkowie wrocławskiej grupy P.I.W.O., czyli Potężnego Indeksowanego Wyświetlacza Oknowego. To studenci Politechniki Wrocławskiej, którzy zapalając i gasząc światła w oknach budynków, tworzą niezwykłe świetlne animacje.

 

Swój pierwszy pokaz w ramach 60. urodzin Pałacu Kultury zaprezentują już 23 lipca. Będzie to interfejs do najsłynniejszej gry świata - Tetris. Wszystko oczywiście w oknach Pałacu Kultury.

Z kolei 24 lipca w piątek o godzinie 22.00 rozpocznie się niezwykły pokaz "Światło i Dźwięk". Do godziny 22:30 na fasadzie budynku zostaną wyświetlone animacje graficzne i pokazy laserowe. Podobny event odbył się ostatnio także w Mikołajkach.

 

Organizatorzy zachęcają również, aby przesyłać swoje własne animacje, które potem zostaną wykorzystane przez twórców pokazu świetlnego. Na stronie wydarzenia możecie ściągnąć edytor do rysowania. Animacje można przesyłać do do północy 22.07.2015.

Więcej o: