Chcesz mieć fotel z Sali Kongresowej? Weź udział w sobotniej licytacji

Specjalna aukcja foteli i krzeseł, które przez 60 lat służyły widzom w Sali Kongresowej, odbędzie się w tę sobotę. Licytacja będzie zwieńczeniem tygodnia urodzinowego Pałacu Kultury i Nauki.

Spodobało ci się? Polub nas

Na licytację zostanie wystawionych 77 foteli i krzeseł - zarówno pojedynczo, jak i w zestawach. Wszystkie były montowane 60 lat temu - w roku otwarcia Pałacu Kultury. Zdemontowano je podczas remontu Sali Kongresowej.

- Są to oryginalne siedziska, które przez 60 lat służyły widzom podczas takich wydarzeń artystycznych jak niezapomniane koncerty The Rolling Stones, Elli Fitzgerald, Marleny Dietrich, Duka Ellingtona, Jana Kiepury, Chrisa Rea, Pata Metheny'ego, King Crimson, Procol Harum, Simple Minds, Jazz Jamboree i wielu, wielu innych gwiazd. Były też świadkami najnowszej historii Polski, w tym ostatniego zjazdu PZPR, a nawet finałowej gali wyborów Miss World - przekonują organizatorzy licytacji.

Sprawdź się: Pałac Kultury i Nauki. Myślisz, że wiesz o nim wszystko? [QUIZ]

Fotele w Pałacu Kultury i NaukiFotele w Pałacu Kultury i Nauki Fot. archiwum PKiN Fotele w Pałacu Kultury i Nauki, fot. archiwum PKiN

Jak wziąć w niej udział? Rejestracja osób zainteresowanych aukcją rozpocznie się w sobotę (25 lipca) o godzinie 13 w Sali Starzyńskiego na czwartym piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Sama licytacja potrwa od godz. 14 do 19 w tym samym miejscu.

Całkowity dochód z aukcji zostanie przekazany na cele charytatywne.

W środę mija 60 lat od otwarcia Pałacu Kultury i Nauki .

Więcej o: