Koniec korków w Raszynie. Dziś otwarcie ekspresowej wylotówki na Katowice

Dziś o godzinie 22 ma zostać otwarta ekspresowa wylotówka z Warszawy w stronę Katowic.

Spodobało ci się? Polub nas

Jak ustaliła Gazeta Stołeczna na trasie trwa kontrola nadzoru buowlanego, dlatego drogowcy nie chcą jeszcze potwierdzić, czy wylotówka zostanie otwarta punktualnie o godzinie 22. Drogowcy przyznają jednak, że są duże szanse, że kontrola zakończy się pozytywnie i kierowcy zostaną wpuszczeni na trasę punktualnie.

Informację o otwarciu nowej wylotówki podał już na swojej stronie internetowej ZDM, który zapowiada, że kierowcy powinni zostać wpuszczeni na trasę ok. godz. 22. Nową trasą pojadą trzy linie podmiejskie kursujące z pętli na Okęciu w stronę Nadarzyna  - 703, 711 i 733. Przez kilka miesięcy będą omijać Raszyn i Janki.

To świetna informacja, bo nie trzeba będzie już stać w pięciokilometrowym korku na trasie S8 na wylocie z Warszawy do Katowic i Wrocławia. Na wylotówkę na Kraków musimy poczekać do jesieni, do tego czasu będziemy jeździć po staremu, przez Janki. Do jesieni przebudowywany będzie blisko czterokilometrowy fragment trasy katowickiej od Janek Małych do miejscowości Paszków pod Nadarzynem.

Jak przypomina Stołeczna - od dzisiejszego wieczora ze starej drogi przez Raszyn nie będzie można zjechać w stronę Katowic. Na czas przebudowy zamknięty zostanie kilkusetmetrowy odcinek trasy katowickiej od centrum handlowego Ikea do powstającego węzła Janki Małe.

Więcej o: