Pałac Kultury i Nauki kończy 60 lat! Co będzie się działo w PKiN już 22 lipca?

"Pożar w Burdelu", wystawa fotografii Jacka Foty, przegląd kronik filmowych i Urodzinowy Toast za Pałac - już 22 lipca wielkie święto Pałacu Kultury i Nauki.

Spodobało ci się? Polub nas

Okrągła, wspólna dla Warszawy i Pałacu Kultury i Nauki, rocznica mija 22 lipca. Z tej okazji odbędzie się w i przed Pałacem Kultury i Nauki wiele ciekawych wydarzeń.

- Urodzinowy wieczór rozpoczniemy wernisażem wystawy fotografii Jacka Foty , który przez ostatnie dwa lata dokumentował nieznane dotąd zakamarki Pałacu. Wystawie towarzyszy premiera albumu wydanego przez Centrum Architektury - informują organizatorzy. Wernisaż odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki w sali Marmurowej o godz. 20.00.

Z kolei o 20:30 odbędzie się premiera jubileuszowego odcinka " Pożaru w Burdelu " (Teatr Studio, spektakle do 26 lipca).  "Z okazji 60-lecia powstania Pałacu Kultury wycieczki zafascynowanych warszawiaków zwiedzają jego podziemia. Kiedy jedna z wycieczek, w której jest m. in. Paula i Doktor Fak ginie bez śladu, HGW zleca zaufanym policjantom zbadanie tajemnicy najbardziej fascynującego budynku stolicy. Andrzejczuk z Augustyniakiem będą musieli rozwiązać najtrudniejszą z zagadek kryminalnych Warszawy. Co kryją podziemia PKiN? Kto je zamieszkuje? Czym tak naprawdę jest Pałac?" - czytamy w opisie spektaklu.

Od 21.00 z kolei Dom Spotkań z Historią zaprasza na "Zakręconą historię Pałacu", czyli przegląd kronik filmowych, z komentarzami równolatka Pałacu Kultury i Nauki, Michała Ogórka. Wydarzenie odbędzie się w kinie plenerowym na Placu Defilad.

- Kiedy wernisaż, spektakl i pokaz się skończą, spotykamy się przy długim, miejskim stole na Płycie Głównej, przed wejściem do Pałacu. Około 22:30 Toast Urodzinowy za Pałac, Warszawę i warszawiaków. A na zakończenie wieczoru Bartek Mindewicz i "Stare Piosenki Nocą" - informują organizatorzy.

Więcej o: