Spodobało ci się? Polub nas
Żydowskie kino "Czary" na Chłodnej powraca.
Aby oddać hołd jego przedwojennym właścicielom proponujemy cykl filmów osnutych wokół wątków koegzystencji Polaków i Żydów - zarówno przed jak i po Holokauście. Zaprezentujemy obrazy polskich klasyków : Hasa, Wajdy , Forda, Kawalerowicza oraz Cywinskiej .Każdy z filmów będzie poprzedzony krótkim wprowadzeniem, a po projekcji animować będziemy dyskusję zudziałem współtwórców i historyków. Chcemy oczarować widzów znakomitymi dokonaniami polskiej kinematografii i wzbogacić odbiór.
Jako pierwszy zaprezentujemy film Aleksandra Forda " Ulica Graniczna", pierwsza projekcja odbędzie się w najbliższy czwartek 16 lipca o godzinie 19.00 W Kinie Czary ( budynek Winosfera) na ul. Chłodnej 31. Wstęp wolny.
W budynku, w którym dzisiaj działa Winosfera (przy ul. Chłodnej 31) na początku XX wieku powstało kino "Czary". Funkcjonowało nieprzerwanie aż do wybuchu Powstania Warszawskiego - 1 sierpnia 1944 roku. Pamięć o miejscu utrwalił, m.in. Leopold Tyrmand w "Złym".
Kino "Czary" przy ul. Chłodnej 31 Kino "Czary" Kino "Czary"
- Aby oddać hołd jego przedwojennym właścicielom proponujemy cykl filmów osnutych wokół wątków koegzystencji Polaków i Żydów - zarówno przed jak i po Holokauście - tłumaczy Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce .
W studyjnym kinie zaprezentowane zostaną obrazy polskich klasyków: Wojciecha Hasa, Andrzeja Wajdy, Aleksandra Forda, Jerzego Kawalerowicza oraz Izabelli Cywińskiej. Każdy z filmów poprzedzony zostanie krótkim wprowadzeniem, a po projekcji odbędą się dyskusję z udziałem współtwórców i historyków.
Jako pierwszy zaprezentowany zostanie film Aleksandra Forda pt. "Ulica Graniczna". Projekcja odbędzie się w najbliższy czwartek, 16 lipca, o godzinie 19, wstęp wolny.