Pierwsze ofiary "Mocarza" w Warszawie. To młodzi chłopcy, byli niezwykle agresywni

W stolicy w ostatnich dniach pomocy udzielono dwóm chłopcom, w niedzielę nastolatek trafił do szpitala przy Niekłańskiej, po tym jak zasłabł na plaży pod Mostem Poniatowskiego.

Spodobało ci się? Polub nas

Natomiast w ubiegłym tygodniu do tego samego szpitala przywieziony został 16 letni chłopiec. Obydwoje mimo osłabienia byli niezwykle agresywni, jeden z nich nadal znajduje się pod obserwacją. Sprawą zajęła się policja.

Czym jest Mocarz? Zdaniem lekarzy to bardzo niebezpieczny (w postaci zielonego suszu roślinnego przeznaczonego do palenia), mocno uzależniający syntetyczny kannabinoid o sile działania 800 razy większej niż niesyntetyczna marihuana.

1 lipca wszedł w życie nowy wykaz środków zakazanych, na którym jest 114 nowych substancji. Zatrzymane wczoraj w Katowicach dwie osoby, sprzedawały dopalacz "Mocarz" o nielegalnym składzie. Zakazany skład specyfiku potwierdziła analiza w policyjnym laboratorium.

Zdaniem policji masowe zatrucia dopalaczami są wynikiem paniki wśr

W tej chwili "Mocarz" sieje spustoszenie na Śląsku i w Zagłębiu. Do tej pory do szpitali w całej Polsce trafiło około 200 osób, w tym kobieta w 15. tygodniu ciąży. U części zatrutych wystąpiło zatrzymanie akcji serca, nie pamiętali również co się z nimi stało.

1 lipca wszedł w życie nowy wykaz środków zakazanych, na którym jest 114 nowych substancji, w tym - dopalacz "Mocarz". Za jego handel grozi do 10 lat więzienia. Na tę chwilę zatrzymano pięciu osób dystrybuujących tę substancję.

Więcej o: