Przywrócili reklamę, ale tablicę upamiętniającą Powstanie Warszawskie już nie

Na fasadzie domu przy skrzyżowaniu ul. Krasińskiego i Popiełuszki wisiała tablica przypominająca o włazie łączącym Żoliborz ze Starym Miastem i Śródmieściem. Ale już go nie ma. Po remoncie fasady domu została tylko ... reklama.

Spodobało ci się? Polub nas

- Właz do kanału był drogą łączności Żoliborza ze Starym Miastem i Śródmieściem. Był. Po remoncie fasady domu już jej nie ma - poinformował nas Andrzej Chyliński.

Tablicę upamiętniającą powstańczy kanał zastąpioną ... reklamą.Tablicę upamiętniającą powstańczy kanał zastąpioną ... reklamą. materiały nadesłane materiały nadesłane przez Czytelnika

Tablicę upamiętniającą powstańczy kanał zastąpioną ... reklamąTablicę upamiętniającą powstańczy kanał zastąpioną ... reklamą materiały nadesłane przez Czytelnika materiały nadesłane przez Czytelnika

Okazało się, że po remoncie budynku przy ul. Krasińskiego 29 po historycznym miejscu nie ma ani śladu, pozostał tylko nośnik. Zarządca budynku nie zadbał o to, aby tablica powróciła. - Skoro mogli przyczepić powtórnie reklamę powinni też przyczepić tablicę pamiątkową. Ciekawe czy teraz wróci na 1 sierpnia - zastanawia się Czytelnik.

Natalio,

sądzę, że należy raczej poprosić o komentarz właściciela tego nośnika reklamowego, który oferuje go jako element kampanii outdoorowych, z których my regularnie korzystamy. Skontaktuję Cię z z Agnieszką Szlaską z Clear Channel, bo to oni mają ten nośnik w ofercie.

Ze swojej strony pragnę podkreślić, że muralu nie zastąpiono reklamą Teatru Polonia i Och-Teatru, ale nośnikiem reklamowym, który znalazł się w ofercie firmy zajmująca się reklamą zewnętrzną, z którą współpracujemy. Nośnik ten został wybrany jako jeden z kilkunastu w ramach kampanii reklamowej, ale należy pamiętać, że nie jest to własność Teatru Polonia ani Och-Teatru. Teatry jako takie nie miały wiedzy ani wpływu na to, jakie były losy tablicy, która znajdowała się w tym miejscu wcześniej. Leży nam na sercu historia Warszawy jako miasta (z naszym repertuarze znajdują się spektakle, które dotykają losów wojennej Warszawy, współpracujemy z organizacjami pracującymi nad utrwalenie wiedzy o Warszawie - na przykład z Domem Spotkań z Historią) i mamy świadomość, jak ważne są upamiętniające tę historię  tablice czy pomniki.  Gdybyśmy wiedzieli, że nośnik jest w miejscu w jakikolwiek sposób delikatnym, nie zdecydowalibyśmy się nigdy na skorzystanie z niego.

Jak napisałam na początku - to nie Teatr Poloni czy Och-Teatr powinien wypowiadać się w tej sprawie, ale właściciel tego nośnika reklamowego lub też osoba, która wydała pozwolenie na umieszczenie go tam.

Jeśli będziecie cytować moją wypowiedź, bardzo poproszę o podesłanie jej do autoryzacji.

Więcej o: