Ostatnie urodziny Universamu Grochów. Warszawiacy pożegnają pierwsze polskie centrum handlowe

Za dwa tygodnie Universam przy rondzie Wiatraczna obchodzi 38, ostatnie już, urodziny (w styczniu sklep będzie wyburzany, a na jego miejscu stanie apartamentowiec). Stołeczni animatorzy planują pożegnać miejsce różnymi atrakcjami. W pierwszej kolejności wyczyszczą rzeźbę kobiety, zwanej przez grochowian " Panienką ".

Spodobało ci się? Polub nas

Prawie trzydzieści osiem lat temu, 22 lipca 1977 roku z wielką pompą otwarto przy Rondzie Wiatraczna na Grochowie pierwsze polskie centrum handlowe. Obecnie niewiele pozostało z jego dawnej świetności, z początkiem 2016 roku budynek zostanie oddany do rozbiórki.

- Zapraszamy na wspólne świętowanie urodzin Universamu Grochów oraz "Panienki", która jest jego najjaśniejszą gwiazdą. Tego dnia podarujemy im wyjątkowy prezent - przywrócimy Panience dawny blask i pokażemy, że placyk przed Universamem wciąż może służyć jako atrakcyjne miejsce spotkań dla wszystkich - zachęca do udziału w wydarzeniu Stowarzyszenie Badawczo-Animacyjne Flâneur.

Rondo Wiatraczna, Universam GrochówRondo Wiatraczna, Universam Grochów fot. Sławomir Kamiński fot. Sławomir Kamiński

W pierwszej kolejności posprzątana zostanie niecka dawnej fontanny i odmalowane stojące wokół niej ławki. Potem w tym miejscu odbędzie się kino plenerowe.

DOKŁADNY PROGRAM IMPREZY

godz. 17.30 - 20.30 - sprzątanie niecki dawnej fontanny - w ruch pójdą szczotki, szufelki i mopy- malowanie ławek - przywrócimy trochę koloru i życia- dekoracja placyku - można przynieść własne ozdoby bądź zrobić je na miejscu;

godz. 20.30 - prezentacja wyników obserwacji prowadzonych przez nas na Rondzie Wiatraczna w ramach projektu Hack Your Borders - jakie bariery i granice w przestrzeni publicznej napotykają użytkownicy Ronda?

godz. 20.45 - pokaz unikatowego filmu z otwarcia Universamu oraz życzenia urodzinowe przy lampce szampana;

godz. 21 - pokaz filmu "Pocztówki z Republiki Absurdu", w reż. Jan Holoubek, czyli co by było gdyby cała Polska zagubiona była w poprzednim systemie?

godz. 22 -22.30 - rozmowy o Universamie i chillout na poduchach

Za dwa tygodnie Universam przy rondzie Wiatraczna obchodzi 38, ostatnie już, urodziny (w styczniu sklep będzie wyburzany, a na jego miejscu stanie apartamentowiec). Stołeczni animatorzy planują pożegnać miejsce różnymi atrakcjami. W pierwszej kolejności wyczyszczą rzeźbę kobiety, zwanej przez grochowian " Panienką ".

- Zapraszamy na wspólne świętowanie urodzin Universamu Grochów oraz "Panienki", która jest jego najjaśniejszą gwiazdą. Tego dnia podarujemy im wyjątkowy prezent - przywrócimy Panience dawny blask i pokażemy, że placyk przed Universamem wciąż może służyć jako atrakcyjne miejsce spotkań dla wszystkich! - zachęca do udziału w wydarzeniu Stowarzyszenie Badawczo-Animacyjne Flâneur .

W pierwszej kolejności posprzątana zostanie niecka dawnej fontanny i odmalowane będą stojące wokół niej ławki. Potem w tym miejscu odbędzie się kino plenerowe.

Prawie trzydzieści osiem lat temu, 22 lipca 1977 roku z wielką pompą otwarto przy Rondzie Wiatraczna pierwsze polskie centrum handlowe. Obecnie niewiele pozostało z jego dawnej świetności, z początkiem 2016 roku budynek zostanie oddany do rozbiórki.

PROGRAM

17:30 - 20:30

- sprzątanie niecki dawnej fontanny - w ruch pójdą szczotki, szufelki i mopy

- malowanie ławek - przywrócimy trochę koloru i życia

- dekoracja placyku - można przynieść własne ozdoby bądź zrobić je na miejscu!

20:30

Krótka prezentacja wyników obserwacji prowadzonych przez nas na Rondzie Wiatraczna w ramach projektu Hack Your Borders - jakie bariery i granice w przestrzeni publicznej napotykają użytkownicy Ronda?

20:45

Pokaz unikatowego filmu z otwarcia Universamu oraz życzenia urodzinowe przy lampce szampana!

21:00

Pokaz filmu "Pocztówki z Republiki Absurdu" reż. Jan Holoubek, czyli co by było gdyby cała Polska zagubiona była w poprzednim systemie?

opis filmu:

"Jest rok 2014. Polska to wciąż kraj komunistyczny, gdyż obrady Okrągłego Stołu i transformacja z 1989 roku zakończyły się porażką. Do Warszawy przyjeżdża para młodych Szwedów, aby nakręcić film o swoich rówieśnikach zza żelaznej kurtyny"

22:00-22:30

Rozmowy o Universamie i chillout na poduchach

Więcej o: