Festiwal Róż, Francuskie Miasteczko i wystawa rasowych psów [WYDARZENIA na WEEKEND]

W Parku Skaryszewskim zagości Miasteczko Francuskie. Natomiast w Ogrodzie Botanicznym odbędzie się trzynasta edycja festiwalu zadedykowanego niezwykle pięknym i symbolicznym roślinom - różom. Wystawie towarzyszyć będą liczne atrakcje, m.in. warsztaty florystyczne. Jest też coś dla coś dla spragnionych wiedzy. Centrum Nauki Kopernik świętuje urodziny genialnego naukowca Nikola Tesli, który wymyślił ponad 100 wynalazków! Z kolei międzynarodowa wystawa psów to obowiązkowa impreza dla wszystkich piolubnych. W weekend dzieje się też sporo ciekawych imprez w weekend, jedną z nich jest nowe, letnie wydarzenie "Otwarta Ząbkowska".

Spodobało ci się? Polub nas

Wakacje z aparatem w ręku? Tylko w Plażowej!

Zapraszamy na cykl bezpłatnych warsztatów, spotkań, wykładów prowadzonych przez Akademię Fotografii i Olympusa.

W ramach projektu Plażowa Akademia Fotografii zapraszamy na zajęcia każdego, kto chce poszerzyć swoją wiedzę o fotografii. Kążdy znajdzie coś dla siebie! Dla młodszych i tych starszych. Przyroda, moda, kuchnia, Wisła, krajobraz, architektura.

SOBOTA

Francuski weekend

Już po raz czwarty Francja zawita do Warszawy! 1 lipca odbędzie się tradycyjny Bal francuski w restauracji Endorfina i jej ogrodach. Nie zabraknie francuskiej muzyki, kuchni i doskonałej zabawy dla każdego.

Następnego dnia, w niedzielę 12 lipca, zapraszamy wszystkich do parku Skaryszewskiego, gdzie powstanie francuskie miasteczko z licznymi atrakcjami dla całej rodziny. Będzie konkurs piosenki francuskiej, gra miejska, strefy: gastronomiczna, sportowa, kulturalna, a także prezentacja kilku regionów Francji - Bretanii, Normandii, Lazurowego Wybrzeża oraz Montmartre.

Zapraszamy również Państwa do wspólnej akcji malowania polsko-francuskiego muralu w przejściu podziemnym pod rondem Waszyngtona. Zaczynamy o 12.00, gdzie wraz z mieszkańcami Saskiej Kępy i licznymi Francuzami będziemy upiększać ten kawałek przestrzeni miejskiej. Mamy nadzieję, że również i Państwo dołączą do tej inicjatywy.

Festiwal róż

Warsztaty malowania i kaligrafowania techniką Sumi-e, warsztaty florystyczne,

Obecnie Ogród Botaniczny UW, jako jedyny w Polsce jest organizatorem wystawy, na której prezentowane są najnowsze licencjonowane odmiany róż. W ramach wystawy odbywają się pokazy i warsztaty florystyczne, konkursy poświęcone wiedzy ogrodniczej i botanicznej oraz wykłady na temat hodowli i uprawy róż. W różnych miejscach w parku ogrodu wystawione są rzeźby i kompozycje kwiatowe wykonane przez mistrzów florystyki.

Gdzie, kiedy: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego (Al. Ujazdowskich 4), bilety: 12 zł ( normalny), 6 zł (ulgowy).

Urodziny Nikoli Tesli

159. rocznica urodzin genialnego serbskiego naukowca, któremu świat zawdzięcza ponad 120 wynalazków, takich jak silnik elektryczny, elektrownia wodna, bateria słoneczna, świetlówka czy transformator prądu zmiennego.

Gdzie, kiedy: Centrum Nauki Kopernik (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20)

NIEDZIELA

W klubokawiarni Pomost 511 odbędą się targi "Winyl i papier": płyt, książek, komiksów, plakatów. - Zagoszczą także: audycje radiowe, warsztaty muzyczne, młodzi DJ-e w ramach OpenDecks" - informują organizatorzy.

Gdzie, kiedy: przy Bulwarze Flotylli Wiślanej, w godz. 14-18

PIĄTEK

Plażowa Akademia Fotografii

Plażowa Akademia FotografiiPlażowa Akademia Fotografii Plażowa Plażowa

Cykl bezpłatnych warsztatów, spotkań, wykładów prowadzonych przez Akademię Fotografii i Olympusa . W ramach projektu Plażowa Akademia Fotografii zaprasza na zajęcia każdego, kto chce poszerzyć swoją wiedzę o fotografii.

Gdzie, kiedy : Plażowa (ul. Wybrzeże Szczecińskie 1)

SOBOTA

Francuski weekend

Francuski weekend w WarszawieFrancuski weekend w Warszawie materiały prasowe materiały prasowe

W sobotę z okazji Święta Francji odbędzie się tradycyjny Bal Francuski w restauracji Endorfina i jej ogrodach. Nie zabraknie francuskiej muzyki, kuchni i doskonałej zabawy dla każdego. Następnego dnia, w niedzielę, w parku Skaryszewskim powstanie francuskie miasteczko. W programie: konkurs piosenki francuskiej, gra miejska, strefy: gastronomiczna, sportowa, kulturalna, a także prezentacja kilku regionów Francji - Bretanii, Normandii, Lazurowego Wybrzeża oraz Montmartre.

Zaplanowano także wspólną akcję malowania polsko-francuskiego muralu w przejściu podziemnym pod rondem Waszyngtona (start: godz. 12).

Festiwal róż

wystawa kwiatów ozdobnychwystawa kwiatów ozdobnych fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta

Obecnie Ogród Botaniczny UW, jako jedyny w Polsce jest organizatorem wystawy na której prezentowane są najnowsze licencjonowane odmiany róż. W ramach wydarzenia odbywają się pokazy i warsztaty florystyczne, konkursy poświęcone wiedzy ogrodniczej i botanicznej oraz wykłady na temat hodowli i uprawy róż. W różnych miejscach w parku ogrodu wystawione są także rzeźby i kompozycje kwiatowe wykonane przez mistrzów florystyki.

Gdzie, kiedy: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego (Al. Ujazdowskich 4), bilety: 12 zł (normalny), 6 zł (ulgowy).

Joga w Parku Praskim

Joga na Pradze, w Parku PraskimJoga na Pradze, w Parku Praskim MERECZ OLA / materiały organizatora MERECZ OLA / materiały organizatora

W spotkaniach mogą wziąć udział wszyscy bez względu na wiek i stopień zaawansowania w praktyce. Mile widziane są rodziny z dziećmi. Każda sesja jogi zakończona jest relaksem, pranajamą i medytacją.

Gdzie, kiedy: piątek - w godzinach 18-19.30, soboty w godzinach 16-18, wstęp wolny

Cienie carskiej władzy na Pradze - spacer

Spacer 'Świątynia pamięci' | Cienie carskiej władzy na warszawskiej PradzeSpacer 'Świątynia pamięci' | Cienie carskiej władzy na warszawskiej Pradze Muzeum Warszawy Muzeum Warszawy

Nowy cykl spacerów Muzeum Warszawskiej Pragi otworzy już w tę sobotę wizyta we wnętrzach cerkwi pw. św. Marii Magdaleny oraz jej bezpośrednim, zewnętrznym otoczeniu. Uczestnicy spaceru poznają historię budowli i jej użytkowania do ewakuacji Rosjan w 1915 roku. Zbiórka na Placu Wileńskim, na tyłach praskiej cerkwi, o godzinie 15.00. Zapraszamy!

Urodziny Nikola Tesli

Dni TesliDni Tesli Centrum Nauki Kopernik Centrum Nauki Kopernik

159. rocznica urodzin genialnego serbskiego naukowca, któremu świat zawdzięcza ponad 120 wynalazków, takich jak silnik elektryczny, elektrownia wodna, bateria słoneczna, świetlówka czy transformator prądu zmiennego. W Teatrze Wysokich Napięć zobaczymy premierę Pojedynku mistrzów - multimedialnego spektaklu  o współzawodnictwie Tesli i Edisona. Specjalny program na ten weekend przygotowały wszystkie laboratoria Kopernika i przestrzeń warsztatowa Majsternia, w której będzie można samodzielnie budować proste urządzenia elektryczne. Poznamy różnice między prądem stałym i przemiennym. Przyjrzymy się działaniu drabiny Jakuba, generatora Van de Graaffa i transformatora Tesli, który potrafi zmienić się w instrument muzyczny.

Gdzie, kiedy: Centrum Nauki Kopernik (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20)

Otwarta Ząbkowska

 

Zamknięta dla ruchu samochodowego ulica Ząbkowska stanie się deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki - kinem, teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy. W programie , m.in. Kapela Mazurkowa, Alkopoligamia, Otwarty Antykwariat, Food Track Festival, poezja zaangażowana społecznie, jazz i hip-hop w nowej odsłonie, warsztaty graffiti, kulinarne i kick-boxingu.

Gdzie kiedy: sobota-niedziela, ul. Ząbkowska, od godz. 12 do 22

Międzynarodowa wystawa psów rasowych

Międzynarodowa wystawa psów rasowych CACIB na terenie Stadionu OlimpijskiegoMiędzynarodowa wystawa psów rasowych CACIB na terenie Stadionu Olimpijskiego fot. Mieczysław Michalak fot. Mieczysław Michalak

Podczas wydarzenia zaprezentowanych zostanie 2, 5 tysiąca zwierzaków z całego świata, w tym dwieście psich ras. Wystawa psów potrwa dwa dni, a czworonożne gwiazdy oceni 27 międzynarodowych sędziów.

Gdzie, kiedy: sobota-niedziela, Hipodromu - Szwadronu Jazdy RP w Starej Miłosnej (ul. I Praskiego Pułku 89). Wstęp na wystawę kosztuje: 20 zł.

NIEDZIELA

TARGI WINYL I PAPIER NAD WISŁĄTARGI WINYL I PAPIER NAD WISŁĄ Pomost 511 Pomost 511

W klubokawiarni Pomost 511 odbędą się targi "Winyl i papier": płyt, książek, komiksów, plakatów. - Zagoszczą także audycje radiowe, warsztaty muzyczne, młodzi DJ-e w ramach OpenDecks - informują organizatorzy wydarzenia.

Gdzie, kiedy: przy Bulwarze Flotylli Wiślanej, w godz. 14-18

Więcej o: